Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

evo slika meleza od oca sarolea i safolk majki,kacim slike u ime kolege @ srela,stare su 78 i 58 dana

erk4k0.jpg

2q3ymtt.jpg

343kjeh.jpg

5beic8.jpg
 
Sta je ovde sta? :)
Kolko vidim na prve 2 slike imaju po 2 jagnjeta razlicitih "rasa" i jedno crno,a sta su ovi na zadnje 2 slike?
Ili su svi mesanci sarolea i safolka? o_O
 
dobro napreduju mada se zna da su i sarole i safolk tovna rasa stim sto safolk ima malo vecu plodnost tako da i jagnjad lijepo izgledaju:ppozdrav:
 
jel poseduje neko neku fotografiju jaganjaca gde je majka R ili nesto u tom fazonu a otac Sarole, mnogo smo pominjali tu kombinaciju a mislim da nisam nigde naisao na sliku?
 
Moracemo moliti @sarbanca da postavi slike meleza sarole i romanov posto jedini on koliko znam ima rezultate sa njima iduce nedelje idem kod njega pa cu uslikati da vidimo svi kako je to.
@miladinovicu gde li si iskopao ovaj sajt da mi je znati samo odavno se nisam sladje nagledao:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
cekamo slike:)
to je kultni sajt sve je vrhunsko tu(genetika,hrana,nega,ideje),iskreno na tu farmu se svako moze ugledati ko se bavi melezenjem i romanovom
 
otac jeste rom. e sad, i majke imaju nesto malo krvi rom, neke imaju neke nemaju pa je stado dosta sarenoliko po tom pitanju a ove su bile vec zalucene
 
ima slika u ovoj temi nesto sam ubacivao, onih 5 muskih, to su od istog ovna, inace jako mlade sam ih uzeo pa sam ja to malo doterao hranom, zive ko na dlanu :ppozdrav:
 
mesanka sa sjenickom stara 2,5 god ima oko 70 kg sada,majka joj ima neko kilo preko 80 kg
sto se tice plodnosti daju poneku dvojku sa god dana starosti,jos nemam dovoljno podataka kako se ponasaju kad su starije
 
moje prvo zapazanje i prvo iskustvo sa ukrstenim jaganjcima od ne bas cistog Romanovca a majke W su odlicna, dvojke, a naj vise me odusevilo to sto su kao cigre, bukvalno posle 5 minuta su se snasli za sisu i posali, odmah ustaju, imam jos tri da se ojagnje uskoro verovatno ih je R pario pa cu videti, ali po konstituciji i prirastu nece moci ni blizu da pariraju Virtembergu, to je neko moje misljenje i iskustvo za sad
 
k0gcqh.jpg
evo bergamo-sarole dve zekince su ojagnjene 7 juna bliznakinje juce merene 33 i 35kg,ova manja dva ista kombinacija ojagnjeni 13 jula bliznaci juce mereni 19 i 20kg,jaganci su na klasicnoj seljackoj hrani lucerka i kukuruz
 
Ćao drugari!
Evo i ja da ubacim koju sliku i da kažem nesto. Od kraja juna do kraja jula bilo je jagnjenja u mom stadu,nesto sam radio sinhronizaciju zimuus,a delom je bilo prirodno parenje. Iz svega toga,izrodilo se 60ak malisana koji sad ruckaju i napreduju. Njihove majke su se uglavnom vec preparile,otprilike 35-45 dana posle jagnjenja. Ako nkoga nesto interesuje,neka pita slobodno,da ne bih dosadjivao ovako...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh