Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

52deld.jpg

ovnic melez vlasicka i slovenka
trazim komentare
 
lep je druze,ja ti to mogu reci jer u mom kraju ima dosta pramenke koja je najbliza vlasickoj,ali slabo komentara dobijas jer malo ljudi i poznaje ovu rasu ovaca,pa ti ne mogu reci valja li ili ne:ppozdrav:
 
super su,ispale su lepo,kolega majilovac sta bi ispalo kad bi na w zenke pustio sarole ovna
 
za tu kombinaciju neznam licno ali sam cuo da u udruzenju bikara se radi ta kobinacija i da je ekstra dobra,bilo je i na tvju o tome nazalost nisam gledao ali hvale tu kombinaciju,za meso mislim da je mlogo dobra kombinacija a za dalje neznam,
 
ima prilog na you tubu o odgaivacima iz vrbasa koji su i osnovali bikaru i tacno se u jednom kadru vidi u jednom posebnom ovcarniku 10ak w ovaca i jedan sarole.. predpostavljam da je to bio ovan..
 
najverovatnije,neko moje misljenje je da na toj kobinaciji se postize vise mesa u jagnjetu i brzi prirast,w ovca je krupna i masovna sa dosta krupnim koskama dok sarole naprotiv nizi je i ima najsitnije kosti od svih rasa tako da prepostavljam da je ekstra kombinacija
 
hvala Petrovo lep video,a moje mesto Kula je prvo mesto do Vrbasa gde je i snimljeno sve to pa mozda odem i da vidim pozzz:cool:
 
Odgovor

Jedna slucajna kombinacija majka safolk otac sarole. Jagnje staro tri nedelje 13.5 kg. Hocu da kazem da je sarole odlican u melezenju. Melezi sa saroleom napreduju bolje nego jagnjad u cistoj rasi. Pz za sve ovcare!
 
kolega sarbanovac veliki pozdrav,slazem se sa tobom,imam nekoliko proverene kombinacije gde se pokazao sarole kao najbolji
 
te meleze safolk x sarole jedva cekam da vidim uzivo sigurno su impozantni i kod kolege srela ima par komada...
 
Jel jos neko primetio ovaj neobrastao rep na ovom jagnjetu sa belim usima, zar to nije jedna od glavnih karakteristika istočnofrizijske ovce? Kakva je mlečnost majki ima li šanse da nisu il d frans već frizijke iz hrvatske?
 
ovo mi se cini kao jedna od boljih varijanti za majcinsku liniju .. samo na nju pustiti opet tovnog ovna i to je extra kombinacija za proizvodnju jagnjadi za klanje... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh