Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

na ove ce tesko ici neki terminalni ovan jer su i sami ovnici :osmeh:
imam jos dve male zenskice, njih sam osisao i hjih cu ostaviti neka ih, inace zbog njih sam zaradio razbijenu usnu, kupljeni su svi kod coveka od 28 ovaca 56 jaganjaca i to sam licno mogao da prebrojim samo dve ojagnjile po jedno jagnje se prvi put (te dve), sto se tice onog belcana, rep mu se sam ogolio a testisi se sijaju ko patkova glava :haha:
po meni je ovo mnogo dobra kombinacija za drzati, jaganjci lice na "domace" ovce nisu krupne a nisu ni mnogo sitne, prava stvar za zenska grla i na njih pustati sarolea pa to je uffff, nesmem ni da pomislim kako bi se to lepilo za prste :ppozdrav:
 
ma kad smo ih hvatali, saterali ih u cosak i ja se na brzinu sagnem da uhvatim jagnje, ovaj covek sa druge strane isto to, ovce se poplase i pravo na mene jedna prilikom bezanja a ja bio saget trass pravo u usnu, jos uvek nosim mali oziljak, eto i saveta ostalima, ne saginjite se bez potrebe :osmeh:
 
po meni, malo ove nase domace pramenke i W su ove dve starije, a ovi jaganjci su verovatno njihovi jaganjci takodje od W ovna i njih, ubedjen sam u to :haha:
 
Kada smo vec kod pogadjanja ivo id mene jedna slika ovan izuzetno lep i zanimljiv

 
Posto sam ga video uzivo i znam da je melez il de fransa licno mislim da je druga polovina teksel.Ovan je izuzetno lep i atraktivan nije trbusast kao saliven je i mirne je naravi sto je cinimi se odlika teksela po onome sto sam video kod kolege miladinovic.
 
Ovde je jos zanimljivije stado koje broji 17 neverovatnih ovaca, samo podatak da imaju 34 ili 37 jaganjaca(nisam siguran a i da nebudem pretenciozan)je jos neverovatnij.Njihov vlasnik je covek od sedamdeset i kusur godina koji je davnih godina od neke zadruge uzeo ovce koje su ako se dobro secam njegove price melezi safolka, cigaje ,franca i pirocke oplemenjene ,na njih je pustao franca poreklom iz karadjordjeva.I nadalje je u stado uvodio il de franc ovnove.Tu imaju i dve crne od kojih je jedna bukvalno crni franc a jedna ima glavu safolka ili cigaje i jos jedan kuriozitet ,uvek jagnje belu jagnjad.Ovce su neverovatno krupne, izuzetno su mlecne sto se vidi i na slici sa jagancima,ubacicu i slike mada su slikane mobilnim.( P.S )sve to mnogo lepse izgleda uzivo.
 
Evo jos slika.I da napomenem selekcija je bila rigorozna samo malo jaganjaca najboljih je ostavljao sto govori i velicina stada.

 
Nazad
Vrh