Mehanicke sejalice za kukuruz

Biće sutra, imam kompletno uputstvo u kompu ali ne znam kako da postavim
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko moze da se vidi ako vas nesto konkretno zanima pitajte pa cemo da rastumacimo
ba1f3d0ee7ced8bc0fc3c72f78ff9ee4.jpg
049d3608cb70454d3f9f105602eb701e.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Za 20 kruga osovine treba da ispadnu 100 zrna

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Dali se misli na onu osovinu gde su konusni zupcanici sto pokreću plocu ili? E sad broj zrna dali zavisi od razmaka podesenog ?
 
Da misli se na tu osovinu,taj broj zrna nema veze sa razmakom na koji je podesena sejalica,Sipas seme u sejalicu okrenes tocak da pocne da ispada sememe onda pod ulagac stavis neku kofu neko okrece tocaka a ti gledas tu osovinu I brojis da okrene 20 kruga i idealno je ako ispadne 100 zrna ako je manje Ides veci tanjir ili ako je vise ides manji I tako dok ne nadjes onaj koji odgovara a bolje je da ispadne par zrna vise sigurnije je da ne lomi zrna a razmak stelujes na lancanicima po tablici

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da misli se na tu osovinu,taj broj zrna nema veze sa razmakom na koji je podesena sejalica,Sipas seme u sejalicu okrenes tocak da pocne da ispada sememe onda pod ulagac stavis neku kofu neko okrece tocaka a ti gledas tu osovinu I brojis da okrene 20 kruga i idealno je ako ispadne 100 zrna ako je manje Ides veci tanjir ili ako je vise ides manji I tako dok ne nadjes onaj koji odgovara a bolje je da ispadne par zrna vise sigurnije je da ne lomi zrna a razmak stelujes na lancanicima po tablici

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ok. Puno hvala.
 
Nema na cemu,ovo gore sto sam napisao je cela filozofija sto se toga tice samo tako uradi i nema brige samo lagano vozi nemoj da zuris do duse dosta zavisi od semena ova sejalica voli okruglo seme

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nema na cemu,ovo gore sto sam napisao je cela filozofija sto se toga tice samo tako uradi i nema brige samo lagano vozi nemoj da zuris do duse dosta zavisi od semena ova sejalica voli okruglo seme

Послато са moto e5 play помоћу Тапаток
Hvala puno. | Za ovih dvadeset krugova pojma nisam imao niti mi je to iko znao reci. S obzirom da mi uvek baci redje nego sto namestim na lancanicima znaci da ja verovatno uvek stavim plocice sa manjim rupama od potrebnih, Hvala jos jednom.
 
Naravno da je dosta preciznija jer su one fabričke rupe baš velike i koje seme je sitnije ono ispadne čim ga tanjir donese do rupe a koje je krupnije čeka da ga kljun izbaci a to je razlika za celu jednu rupu na tanjiru tako da može da izbaci po 2 istovremeno a posle pola metra praznina do duše bude ona precizna i bez tog budženja ali samo kad je dobro seme da bude okruglo zrno i ujednačene veličine a to sam dobio samo jednom kad sam sejao pionir 0725 to je bilo milina za videti kao sam ručno sejao zrno po zrno sa metrom
Ja sam samo zavario komadić gusa sa strane odakle sjetvena ploča gura sjeme prema okidaču.Efekat je isti kao kod tebe.
 
Ma odlicno vazno da radi posao

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam samo zavario komadić gusa sa strane odakle sjetvena ploča gura sjeme prema okidaču.Efekat je isti kao kod tebe.
Ja sam otopio patronu plasticnu za vruce lepljene, otopio sam je sa malim brenerom ispod stavio flah da ne curi. Kad se steglo izbusio rupu ispod okidaca sjemena. Tako sam napravio jer je lakše za obradu rupe od gusa ili zeljeza. Plastika lako se burgijom prosiri a nemoze ispasti sigurno.
 
Hvala puno. | Za ovih dvadeset krugova pojma nisam imao niti mi je to iko znao reci. S obzirom da mi uvek baci redje nego sto namestim na lancanicima znaci da ja verovatno uvek stavim plocice sa manjim rupama od potrebnih, Hvala jos jednom.
Kakav izbacivac imas? Plasticni ili metalni tj kuciste . Ja sam primetio da kod mene onaj cistac zna izbaciti zrno iz rupe i onda prođe prazna rupa, i naravno tu ne baci zrno.
 
Nazad
Vrh