Mehanicke sejalice za kukuruz

Mogu ja sutra da postavim sliku

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
.
1c2dd53ee6925dba8d2c0bbc158c36f3.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam se razmisljao da namontiram ali nikako da se resim

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam sad u velikoj dvojbi, da li montirati ili ne, budući da treba dosta toga pripasivati, radi se o oltovoj sijačici noviji tip 4 reda.
Najviše bi mi to koristilo da mogu sam sijati, jer je i ovako problem pratiti sva 4 reda, na dvorednoj se još nekako može, ali na 4 reda jedan čovjek jako teško.
A jesi već možda gledao nešto?
 
Nisam, ali mislim da nema tu nekog velikog posla

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pozdrav tema je malo zastarila al evo da pitam vas koji imate OLT msk sijacice. Dali ste prepravljali one velike rupe gde seme ispada tj jeste smanjivali rupe da rupa bude ispod samog okidaca da svako zrno bude ispucano ili vam zrno pada prirodnim padom
 
Ja sam smanjivao te rupe jer hoće sitnije zrno da ispadne pre nego ga izbacivač izbaci dok krupnije koje na knap stoji u rupi od tanjira čeka da ga izbacivač izbaci i tu bude dosta razlike,treba rupa da bude tačno ispod kljuna
 
Ma napraviš od nekog flaha isečeš po meri da stane u rupu i zavariš i onda lepo obeležiš gde treba da se probuši rupa kad kljun upadne u rupu ja sam probušio 16mm rupu,vario sam nekom elektrodom sa prohromom za nesrodne materijale pošto je onaj tanjir od gusa samo lepo poravnjaš gornju stranu gde klizi tanjir i nema brige
 
Evo moje mehaničke Schmotzer Unadrill UD2000 sijačice, zimus kupljena. Prezadovoljan radom, savršeno precizno sije, vrlo jednostavna za rad.


 
Zombi baš je nizak setveni aparat zato je i precizna,da li bi mogao da staviš neku sliku mehanizma kako funkcioniše da li ima tanjire kao olt ili neki drugi sistem
 
Super, dal' ti je onda bila bar nesto preciznija? Kad si to napravio
Naravno da je dosta preciznija jer su one fabričke rupe baš velike i koje seme je sitnije ono ispadne čim ga tanjir donese do rupe a koje je krupnije čeka da ga kljun izbaci a to je razlika za celu jednu rupu na tanjiru tako da može da izbaci po 2 istovremeno a posle pola metra praznina do duše bude ona precizna i bez tog budženja ali samo kad je dobro seme da bude okruglo zrno i ujednačene veličine a to sam dobio samo jednom kad sam sejao pionir 0725 to je bilo milina za videti kao sam ručno sejao zrno po zrno sa metrom
 
@BARBULA

Ima ploču koja dobija pogon preko kardana i reduktora. Ploča stoji nakoso pod uglom od 45 stepeni, hvata zrno i nosi ga uzbrdo gdje propada kroz rupu ispod "brisača" koji sprečava da dvije zrnke prodju. Nakon što propadne kroz ploču, upada u "zvijezdu", izgleda kao zupčanik koji nosi zrno do rupe gdje pada dole u raonik. Mislim da nema više od 10-12cm zrno da pada, ako nije i manje. Mehanizam je jako prost, nema izbijača, jedini pokretni dio je ploča a ona je od aluminijuma i ne haba se jer je ništa ne dodiruje nigdje. Moram izraditi još jedan set ploča, imam fi10.5mm i fi12.5mm, treba mi još sa 14.5mm u slučaju da se potrefi neko jako krupno sjeme. Slikaću dok bude stigao, sad je pod najlonom. Imam i ploče za repu i gomilu lančanika sa kojima se podešava razmak, mogu da sijem kukuruz od 10cm do 30cm. Pogon dobija sa točka i on lancem pogoni glavno vratilo koje je šestougaono, na njemu su 4 reduktora iz koji idu kardani prema sjetvenim aparatima i tu opet reduktor koji pogoni ploču. Razmak redova se može podešavati na bilo koju mjeru, jedan vijak se popusti i cijeli sjetveni aparat klizi lijevo-desno. Uz nju sam dobio knjigu, 2 seta ploča za repu i 2 seta ploča za kukuruz, 8 raonika novih, knjigu i originalni alat (jedan specijalni ključ odvija sve vijke na njoj).
 
Evo našao sam slike na netu kako to izgleda

(brisač je skinut ovdje)


 
Naravno da je dosta preciznija jer su one fabričke rupe baš velike i koje seme je sitnije ono ispadne čim ga tanjir donese do rupe a koje je krupnije čeka da ga kljun izbaci a to je razlika za celu jednu rupu na tanjiru tako da može da izbaci po 2 istovremeno a posle pola metra praznina do duše bude ona precizna i bez tog budženja ali samo kad je dobro seme da bude okruglo zrno i ujednačene veličine a to sam dobio samo jednom kad sam sejao pionir 0725 to je bilo milina za videti kao sam ručno sejao zrno po zrno sa metrom
ok. Puno ti hvala. Tako cu uraditi.
 
zombie_666 u principu sve je to na istu foru samo je bitno da čistač lepo radi i da izbacuje po jedno zrno i da ga ne lomi a kod tebe je prednost što je veoma niska i kad zrno što manje putuje do zemlje veća je preciznost,a od kog materijala je taj čistač i da li ga neka opruga pritiska uz ploču
 
Nazad
Vrh