Massey Ferguson

Znas sta je samo okreces onako nekako kako tebi stima slika kaze sve



Nemam nista gdje je opisano s elektorventilima
 
Taj traktor nema A i B , ima zeca i kornjacu (koji se prebacuju guranje rucice mjenjaca lijevo) i ima dugme za transportne. Ako je na dugme a nema veze s elektroventilom sta pali te "brze" ? Da @kiraj tako izgledaju ventili ali sta ima veze s tim transportnim?
 
Ne razumem pitanje.Ovu sliku sam postavio da vidiš kako izgleda katalog ,nisam obraćao pažnju na detalje.
 
Ja ne shvatam sada sta je problem? Brze-spore ili A-B (Multi power) ili kako god se vec zove.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ajme, pa nema A i B na mjenjacu, vidio sam traktore s A B. Znaci on ima 4 brzine, na toj rucici za brzine kad je u leru lupi se rucica i on prebaci iz kornjace u zeca? Kuzite? To radi. A za jos brze brzine ima dugme kod dugmeta spere (to ne radi.
 
Da bih to znao moram znati o kojem se radi? Jel je to taj pod oznakom HI-LO ili je ipak rijec o nekome drugom elektroventilu? i jel on unutra zakacen za nesto? Mislim smije se vaditi van? Kiraj imas taj katalog da ga stavis da ga skinem? ako moze?
 
Ovo ti je ventil od power-shift
slike.php
[/URL][/IMG]. Kad pritisnes dugme da traktor ubrza struja mora biti konstantna na ventilu, kada iskljucis struju traktor uspori. Prvo provjeri dolazi li struja na njega, ako dolazi, onda skini onaj eletronski dio i odvrni ventil, ako ga nije zacepila spena mora rukom da se stiska gore- dole. Kad ga izvadis stavi na njega taj elektronski dio i ventil spoji sa minusom na akumulatoru, a plus dovedi na taj elektronski dio.. Danas smo i mi radili oko Masseya, skidali prvu vucu da se zamijene piksne...
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Pozdrav kolege, potrebna pomoć ne meni već mom rođaku, mislim da je u pitanju masej 3090, stradala mu je prednja vuča to jest konusno tanjirasti, delovi u masfergu su preskupi a ima neku povoljniju ponudu od neke firme iz Novog Sada "Panmotors" da li je neko imao iskustava i saradnju sa njima i da li su delovi kvalitetni, može i broj telefona neke druge pouzdane firme koja se bavi delovima za maseje. Unapred hvala.
 
Evi skinuo sam ga, ne da pomaknuti nista na njemu. Sad kad se narucuje jer ide sve ili samo ovo iznutra? I ne nadem kataloski mu broj, jel ima tko?





 
Uhvati ključem taj vijak do špule , mislim da je 21 , a ovaj dio gdje su gumice i rupice npr omotaj nekom krpom i uhvati papagajkama pa odvrni . Možda i na drugi način samo pazi da ne oštetiš gumice ili nešto . Znači tu se rastavlja , kad rastaviš sve dobro očisti , ispoliraj malo nečim i razradi i biće sve u redu . Kad dovedeš kratko plus i minus na taj džek treba da izlazi mali ventil na vrhu i to brzo bez zaglavljivanja , da radi "cak-cak" da se tako izrazim kad kratko dovodiš napon.

Isto treba paziti , onaj drugi vijak , okrugli sa druge strane špule , nije džaba stavljen okrugal-zači da se steže samo rukom.
 
koliki hod on treba imati? Jel onajk vrh treba uci unutra ili ne?

Rastavio i ventilic ide par milimetara van, kad sastavim ne radi. Ocistio sam sve. Ocito trazi novi
 
Poslednja izmena:
Moras podesiti ventil, ne mozes za zavrnuti do kraja... Skini jedan ventil koji radi, i usporedi ga s njim... Nov ventil je 170e..
 
Nazad
Vrh