Massey Ferguson

Jel radi FAMOS još, oni su radili ZF menjače pa bi verovatno mogli i nešto po uzorku kvalitetno da naprave
Mislim da rade, ali nesto slabo i to najvise rezervne delove. Proizvodnja je dosta zavisila od FAPa jer su za njih isporucivali ogromnu kolicinu motora i menjaca. Problem su bili masinski inzenjeri (stari otisli u penziju a mladi nece da rade zamale pare, pa beze na zapad gde im je plata visestruko veca) zaduzeni za nadgledanje i kontrolu procesa proizvodnje. Bar je tako bilo pre 2 godine ako ih u medjuvrenenu nisu oterali u stecaj.
 
Može to i da se okali kako treba , samo nemože svako . Evo u cijeloj Bosni mogu da kale takve stvari , kronere i sl. samo na jednom mjestu , u nekoj firmi u Tešnju . Vjerovatno u Srbiji i Hr ima isto gdje može da se okali , ako se ne varam recimo u Čačku ?
u sijama je ta firma. kolega same je radio skoro neki zapcanik i osovinu kod njih. a kolega sova kaze da i u bijeljini imaju 2 firme koje to rade. informacija nije na odmet.
 
Kaljenje nije problem samo zavisi koji se materijal kali nije svaki isti postoje materijali za cementaciju za kaljenje , indukciono kaljenje .Kada se i radi deo po uzorku mora se zanati od kog se materijala pravi i kako ce se termicki posle obraditi za cega se koristi kakve sile trpi to je cela nauko oko materijala.
zato je najbolje da taj ko ga prvi da specifikaciju po kojoj ce se posle obradjivati .
 
Firma u Tesnju koja ima pec za kaljenje je Pobjeda, firma jos iz bivse Jugoslavije poznata po proizvodnji vodenih pumpi. Svi tokari su nosili kod njih na kaljenje. Kod ovog covjeka sto sam ja pravio osovinu i zupcanik, on je od skora nabavio pec.. Pa necu ljudi da se ubjedjujem sa vama da moze i ne moze nesto. Prije 7-8 godina u Pobjedi ljudi su mi napravili konusno tanjirasti par za prvu vucu traktora Same.. Jedino sto nisu mogli da naprave savijene zube, vec su zubi bili ravni, i traktor je radio bez greske...
 
''Orao'' naravno ima i glodalice koje rade zavojni zljeb.
Za ovu drugu firmu ''Bozic'' nisam siguran.
 
Pozdrav svima, od jesenas kumu na MF 3070 traktor nece u transortne brzine, znaci ne zec i kornjaca (one rade) vec bas brze. Preporucivali su mi pregled elektroventila (kojeg?) Gledao sam ima ih s oznakom HI-LO , PTO itd. Jel netko zna o kojem se tocno elektorventilu radi? Kad se skine onaj kao magnet jel se smije odsarafiti i ona polugice koje ulazi u traktor? Jel ona nekako pricvrscena za nesto i kako provjeriti jel neki elektorventil radi?
 
Hi-Lo su ti brze, spore. Za ostalo nemam iskustva.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Hi-lo je brzo sporo!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav svima, od jesenas kumu na MF 3070 traktor nece u transortne brzine, znaci ne zec i kornjaca (one rade) vec bas brze. Preporucivali su mi pregled elektroventila (kojeg?) Gledao sam ima ih s oznakom HI-LO , PTO itd. Jel netko zna o kojem se tocno elektorventilu radi? Kad se skine onaj kao magnet jel se smije odsarafiti i ona polugice koje ulazi u traktor? Jel ona nekako pricvrscena za nesto i kako provjeriti jel neki elektorventil radi?
Pogledaj u katalog,ako ga imate.
 
Nazad
Vrh