Massey Ferguson

Kakvog ima efekta grijati unutrušnji dio , u ovom slučaju bolcn , ako se grije grije se vanjski dio , znači uške .
 
Sa današnjeg vašara
1456934403520.jpg
ovaj je iz rume a gledao sam ga uzivo pre godinu dana i jos nije prodat bas me cudi zasto :haha:
http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2202025_massey_ferguson_3090_1988_god/?cena=high
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je traktor napakovan,ili je na losem glasu . Cini mi se da ljudi beze od MF traktora zbog skupog odrzavanja .A drugo dali je u funkciji kod gazde koji ga prodaje .
Ja sam mog 6180 pokusavao prodati pa neide da spustam cenu necu ulozio sam dosta u njega imam jos par sitnica srediti pa ako ga ne prodam ostace .
A hteo sam reci da svi koji su me zvali nedodju ni da vide da sednu u njega provozaju malo traktor ,nego preko telefona se cenkaju spustaju cenu kude u startu govore kako nevalja ta serija a nemaju pojmao maseyma i svima je bitna farba i izgled sve to nakupci.
 
ovaj sa slike je od trgovca bio licno kod njega tada imao i deutz 6.50 sve smo probali menjac bio neispravan kod deutza ispadao iz oba snopa cena popravke bila od 1500e do 4500e i nisam imao potpunu garanciju da nece da ispada iz neke brzine tako da za svaki veci traktor treba debeo dzep za odrzavanje ne samo za maseya a za ovaj masey tada trazio oko 11000e i kada se najavis da dolazis, traktor sveze opran kada stignes
 
Poslednja izmena:
cim ispada otisla je ogrlica od sinhro spojnice ako krci onda je sinhron samo sto sinhron ko zna moze da napakuje malo da skine od zupcanika da dobije zazor pa radi neko vreme ne krci a oglica mora nova mada cujem da i to naprave nasi ali netraje dugo hoce da pukne a umesto iglicastih lezaja stave bronzane caure pa kada ga napakuju glava da te zaboli
a cene uzasne mene sinhroni kostali oko 350e po komadu a ogrlica oko 500e ako se secam dobro pa lezaevi pa sto cuda pa naguralo do 5000e
 
Menjam svo ulje u traktoru veći filter sam promenuo ali ne mogu da odvijem onu čašicu za drugi filter, jel ima neka caka ili kako ide jer ne mogu nikako da popustim.
 
Ne vidi se navoj tako da ne mogu videti.
Jel zna neko dal je levi ili desni navoj na onom prstenu što drži čašu filtera?

Ja sam probao i neće ni na jednu stranu da krene a nisam hteo da silim da ne bi nešto zeznuo malo sam i kuckao a ne pomaže ni to.
 
Poslednja izmena:
Navoj je desni. Ako nece rukom probaj sa tupim sekacem pa polako. Nema sta da se zezne. Valjalo bi i tu gumicu odmah zamenuti jer se od toplote stvrdne pa posle hoce da curi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam probao svakako i neće još ću sutra pokušati sa sekačom. Onda se odvija na levu stranu jel treba komplet da se okreće ili samo onaj prsten? Kupio sam donalson filtere kako su se ti filteri pokazali i ulje Mobil agri super 15w40 to su mi rekli u servisu da oni to korite.
 
Ja sam probao svakako i neće još ću sutra pokušati sa sekačom. Onda se odvija na levu stranu jel treba komplet da se okreće ili samo onaj prsten? Kupio sam donalson filtere kako su se ti filteri pokazali i ulje Mobil agri super 15w40 to su mi rekli u servisu da oni to korite.

Samo se prsten okrece. Dobar je donaldson. Ulje bi trebalo biti ok. Mi koristimo Eni ulja.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Filter sam ja placao oko 55eura. Doduse Fleetguard.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh