Massey Ferguson

Menjač je od komšijinog MF 6180.Samo je dotegnuta matica.Koštalo ga je nekoliko kafa i pića .:ppozdrav:


 
Poslednja izmena:
Jako malo slicnosti sa serijom 8...da li je to silno ulje po kabini od orbitrola?da li je menjan semering na spojnickoj(pitam iz razloga cene,jer je poskup)?nutovi na spojnickoj su malo potroseni,to je cest slucaj.
 
Pre izvesnog vremena mu je menjao jedno crevo (ne znam tačno koje).Verovatno je kabina od tada ,nauljena.Nije menjao semering.
 
Ljudi sve naprave tako i sinhron. Kolegi na Masseyu 3125 zaribao zupcanik od cetvrte brzine na osovini.. Zupcanik ispolirao, a osovinu platio 100e. Kad ga je vec rasklopio napravio i jedan sinhron za 100e koji je bio los.. Traktor napravio 1500 rs nikakavih problema nema.. Kad se nesto radi, treba se malo i raspitati, a ne odmah u najskuplju prodavnicu...
 
Ljudi su navikli da ne kupuju nista, nego samo da krpe i nista ne ulazu.
Radi im traktor godisnje po 70-80ha, posle 3 sezone ako opravka kosta 2000e njima skupo. Pa kada bi godisnje odvajali 10e po ha za taj traktor onda ne bi bilo skupo odrzavanje. Ja racunam da ulazem 15e po ha za traktor, 15e za kombajn i nemam problema. Nista mi nije skupo. Kombajn uglavnom odrzavam i remontujem od para sto dobijem za usluge. Kada bi imao i usluge sa traktorom, tada bi se upustio i u kupovinu nekog 2005. godiste, ali ovako teram sa cistom mehanikom, tako da ne mogu imati skupu opravku ako se relno gleda i racuna.
 
Za cenu osovine dodaj jednu nulu u oiginalu,a niko ti je ni od metalaca nece uraditi za 100.O budz zahvatima ni ne pisem...suvise je sve to skupo da bi se improvizovalo.
 
Ljudi sve naprave tako i sinhron. Kolegi na Masseyu 3125 zaribao zupcanik od cetvrte brzine na osovini.. Zupcanik ispolirao, a osovinu platio 100e. Kad ga je vec rasklopio napravio i jedan sinhron za 100e koji je bio los.. Traktor napravio 1500 rs nikakavih problema nema.. Kad se nesto radi, treba se malo i raspitati, a ne odmah u najskuplju prodavnicu...

Kako moze zupcanik da zariba? Nisam nesto upucen u sinhrone ali ne radi li se o sinterovanim djelovima, svaka cast ako to mogu da naprave:riba: Vidis kod nas osovina za taj 1000E , moram da ljude posaljem tamo kod vas da kupe , ima jedan sa rasturenim mjenjacem vec 3 godine ,mislim da je bas taj masej, red bi bio da ga vec osposobi:haha:.
 
Napravio majstor tokar.. I ja nisam za krpljenje, ali ako je nesto isprobano i ide, zasto platiti 500e kad mozes proci za 100e.. Ja sam sad za nekih 20 dana za dijelove za pet traktora i jedan kombajn dao 1710e + 60l ulja za motor + 120l ulja za mjenjac.. Evo cist primjer sto se meni desilo prije 3-4 dana, sve sam traktore pripremio, ostalo mi jos na Massey-u da piksujem prvi trap, i onako iz dosad, ajd reko da ocistim elektro-ventile posto nekad zasteka, izvadio ventil od prve vuce i reko da ga rastavim, i umjesto da ga drzim kljucem, uzeo papagajke, papagajka mi omakne i pritisnem ventil, uljopi se onaj limic na ventilu, i zajeba ventil, ne moze vise da radi. Nazovem covjeka, cijena 170e.. Tu nema krpljenja, nego kupim ventil i gotova stvar...
 
srdjan7
Ne bi se tako smejao da je ta matica podletela bilo gde...da je stradalo bilo sta...tako da samo neupucen covek moze da sudi tako.u menjacu nemas nista ispod 500 eura,i to ako naletis polovno,o ceni sinhrona da i ne pisem.[/QUOTE]


pozdrav druze pa zar ne citas malo izmedju redova i neprimecujes da je zezanje i shvatas bukvalno kao da sam te uvredio nesto i sam imam maseya naravno da znam o cemu se radi i da par sinhrona u kompletu kosta 900e
pozdrav i bez uvrede :ppozdrav:
 
Može i ventil da se napravi , ja imam jedan napravljen , radi već treća godina . Izašao me oko 70e , a nov je tada bio oko 230e , ovo što si ti našo za 170 je još i povoljno.
 
270km plus pdv kod onog u Gradiskoj Motoremont... Samo ventil, bez onog elektronskog dijela...
 
Jednu pricu o djelu za 100E ali za fenda , napravili covjeku u bosni deo spojnicke osovine ili citavu spojnicku za 100E, doneo kuci da majstor sasatavi , ovaj nece ni da cuje , kaze to je mekano kao maslac, on odnio u lokalu kod covjeka koji radi kaljenje , ovaj mu kaze " nosi ti to tamo u bosnu gdje su ti i napravili taj dio, pa nek ti oni i zakale " :haha::haha:.
 
Može to i da se okali kako treba , samo nemože svako . Evo u cijeloj Bosni mogu da kale takve stvari , kronere i sl. samo na jednom mjestu , u nekoj firmi u Tešnju . Vjerovatno u Srbiji i Hr ima isto gdje može da se okali , ako se ne varam recimo u Čačku ?
 
Nazad
Vrh