Massey Ferguson

img0135.jpg


- - - - - - - - - -

img0136.jpg


- - - - - - - - - -

img0137.jpg

spasoje evo slike ako moze nesto da bude od pomoci
 
Ja mislim da si ti otkrio rupu na saksiji time što si prespojio dve cevi i izbacio hladnjak ulja. Ljudi nemojte se igrati sa time, zar mislite da je neko bio lud i stavio taj hladnjak. Spasoje uzmi hladnjak ulja od fapa 1620 on ti je gabarita kao tvoj filter ulja na hidraulici ali verujem da ćeš mu naći mesta jer je on polovan 50eura
 
Ja mislim da si ti otkrio rupu na saksiji time što si prespojio dve cevi i izbacio hladnjak ulja. Ljudi nemojte se igrati sa time, zar mislite da je neko bio lud i stavio taj hladnjak. Spasoje uzmi hladnjak ulja od fapa 1620 on ti je gabarita kao tvoj filter ulja na hidraulici ali verujem da ćeš mu naći mesta jer je on polovan 50eura
prvo nisam ja to izmislio,drugo ako nesto komentarises prvo lepo prati i citaj,nemoj da lupetas bezveze
 
iskreno nisam ni znao da je tu postajao bilo kakav hladnjak ulja dok nisam video spasojev problem, i jos uvek neznam zasta sluzi taj hladnjak ulja i koji problem moze da se desi ovako bez njega
 
iskreno nisam ni znao da je tu postajao bilo kakav hladnjak ulja dok nisam video spasojev problem, i jos uvek neznam zasta sluzi taj hladnjak ulja i koji problem moze da se desi ovako bez njega

Moze da se desi da prilikom nekog teskog i dugotrajnog rada, recimo ores neki duzi vremenski period, ulje se toliko zagreje da izgubi podmazajuca svojsva i onda ne podmazuje dovoljno delove u motoru koji se najvise habaju. To nije kvar koji se odmah manifestuje ali zato skracuje radni vek motora
 
Ja nikad nisam cuo da posle duzeg vremenskog rada motora ulje prestaje da podmazuje motor. Sem ako je ulje u motoru vec trebal da se zameni.
 
ulje ako se menja na vreme nece izgubiti podmazujuca svojstva , kumovi su ranije sa belorusom 82 orali 4-5 dana 24h bez prestanka , 12h ore otac 12h ore sin , traktor se ne vraca kuci dok se ne zavrsi sve , dok jedan ore drugi odmara . za 5 dana 80 jutara uzorano sa 757 plugom
 
Pre svega napisao sam prevelikoj a ne radnoj temperaturi. Mi takodje oremo 24 sata tako da nema potrebe to da mi tumacite.
 
mucobieno ja nisam ni citao sta si ti napisao , ja sam da odgovor na to sto je napisao kolega nedeljkosavic012
 
Možda ovaj motor sa slike gore kod kolege fabrički nema taj hladnjak , a predvidjen mu je mjesto u nekim drugim uslovima (naprimjer sa turbinom , sa više ks ili sl ) da se postavlja.
 
ulje ako se menja na vreme nece izgubiti podmazujuca svojstva , kumovi su ranije sa belorusom 82 orali 4-5 dana 24h bez prestanka , 12h ore otac 12h ore sin , traktor se ne vraca kuci dok se ne zavrsi sve , dok jedan ore drugi odmara . za 5 dana 80 jutara uzorano sa 757 plugom

Ne bi ja poredio belarusa i masseya,ipak je belarus neunistiva masina

- - - - - - - - - -

Da li Dynashift ima blokadu na 22km/h pa vraca u nizi rang ili je to problem?

Ja imam blokadu ali takodje na 30km/h. U vezi tog fabrickog resenja jednom prilikom Pricao sam sa Derekom i on mi rece da postoji mogucnost da mu se skine blokada i onda moze da ide i 40km/h, samo da mu skinem i donesem kompjuter. Mislim da ti senzor brzine salje lose informacije kompjuteru

- - - - - - - - - -

Ja nikad nisam cuo da posle duzeg vremenskog rada motora ulje prestaje da podmazuje motor. Sem ako je ulje u motoru vec trebal da se zameni.

Radna temperatura ulja je od 100-120 *C. Kriticna tacka za mineralna je preko 130 za sinteticka preko 150 C ,preko toga dolazi do tzv koksovanja ulja tj ulje prelazi u cvrstu materiju, zavisi i od tipa ulja. E sad ako neko misli da moze to da popravi tako sto ce zameniti ulje na vreme a hladnjak ulja mu ne treba onda ok.
 
Iz Francuske npr obično imaju blokadu na 30 kmh , nisam čuo dosad na 22kmh , iz koje je države uvezen .
Postoji način da se skloni blokada sa 30 i bez skidanja kompjutera al onda brzinomjer ne pokazuje tačno , recimo idete 40 a on pokazuje 30 . U vezi je "laganja" traktora koje su gume na njemu.
 
Nazad
Vrh