Massey Ferguson

Prskanje,kosenje,bliranje...lakse operacije..mozda rad u vocnjaku koji nije pod nagibom...meni su interesantni bez prenje za lakse poslove!A mozes i do prodavnice na druzenje :osmeh::ppozdrav:
 
A sa ovim nece da daju pivo kada ga vide :haha: Nemoj se brinuti, prednja vuca ti moze samo doneti dobro a ne lose. Proslo prolece se nije moglo uci u psenicu bez prednje.
 
Ako vec imas traktor za teze poslove onda u redu.Dosta su jeftiniji bez prednje,pa se neisplati mozda dati jos 4000 . Mene ubi duplak kad sijem neke parcele siroke 300m. a duge 100. Kada je suvo i moze Store to je zakon .Samo kocnica i u markir, a sa duplakom imam 3 rikverca .Tamo gde su njive duge i uske vise dobijes na prednjoj vuci zbog manjg proklizavanja ,a sto j malo teze okrenuti je zanemarivo n takvim parcelama.
Na ovoj spomenutoj parceli od 30 dunuma ,3 ha. orao sam sa Massey 3090 imao sam 300 okretanja .Kada se malo izracuna izgubljeno vrme i gorivo dodje se do zabrinjevajucih podataka. A nemam uslova da okrenem pravac oranja.
 
ljudi,ima li neko massey ferguson 3060 i kako se pokazao ,hteo sam da ga lupim ali bez prednje vuce i vidim da je izbor mali tako da moram sa prednjom,i kako se pokazao elektronika i drugo
Ja sam jedno vreme razmišljao o tome,3060 bez prednje umesto 577
Računao sam da su jeftiniji od duplaka jedno 3000e možda i malo više,
ali sve što sam u tom momentu našao bili su samo 1000e razlike, tako da mi je ta kombinacija pala u vodu...
 
http://www.pik.ba/artikal/4470619/traktor-massey-ferguson-3080-1991-g-5300-sati/
Nema razloga za prepirku.Ako je tako mala razlika nema dileme. Kod nas je malo drugacije. Ovaj 30 80 nemos naci bez 10 11 000 a ovaj 7000. npr.Ja sam ga gledao i nisam nasao zamerke.Sve radi, motor suv ko barut. mALO ME CUDI DA JOS NIJE PRODAN.:sta:
Taj stoji još od letos...naspram njega sam se i upravljao....računajući da ću naći 3060 za jedno 8000e....al vraga
 
Mozda zato sto je sestak .Sta ces sa tom snagom bez prednje.Verovatno su trazeniji ovi od 70 80 hp.Al kad uzmes da je malo skuplji od ferge ,a je samo za hladnjak ulja koji je kao pivska flasa moram izbrojati 1500 $.
 
Mislim na ove 30 60 30 65 .30 70 30 75.Oni su od 65 do 95 hp ,tu negde.Da ngledam sada konedata.Na njih sam mislio ,a duplaci su.
 
Ja sam hteo bez prednje zato sto bi radio lakse poslove baliranje,sejanje....Ali cene se razlikuju samo malo I zato ne znam sta da radim,sta bi vi preporucili
 
Ja sam svoje rekao, moj predlog je bas zbog slicnosti cena da kupis sa prednjom vucom nikad ne znas kad ce ti zatrebati, no ti najbolje znas! ! ! Nebih vise da pisem da mi nebi moderatori brisali postove iako pisem u temi!!!
 
ljudi,ima li neko massey ferguson 3060 i kako se pokazao ,hteo sam da ga lupim ali bez prednje vuce i vidim da je izbor mali tako da moram sa prednjom,i kako se pokazao elektronika i drugo
Druže ja imam 3060 bez prednje vuce, moj ima oko 20 000 rs i zreo je za generalku, inace traktor je perfektan, dosta je moćan i može mnogo da potegne, ja sam s njim vukao imt 2x40 i kve rneland na 3x30 i adinu tanjiraču 28 diska, teska 2100 kg...
 
Prskanje,kosenje,bliranje...lakse operacije..mozda rad u vocnjaku koji nije pod nagibom...meni su interesantni bez prenje za lakse poslove!A mozes i do prodavnice na druzenje :osmeh::ppozdrav:

Jeste da nije tema o Deutz ali kod istog prodavca imaš i par ovih DX 85

http://www.pik.ba/artikal/10996349/traktor-deutz-fahr-dx-85/

Isto bi ti odgovarali a dosta su prostiji traktori, povrh svega dijelovi u inostranstvu (konkretno u Njemačkoj) za Deutz su ubjedljivo najjeftiniji od svih drugih marki traktora.
 
Nazad
Vrh