Massey Ferguson

@mbranko

Hvala na informacijama, podizao sam danas valjak od 1200kg i podigne ga al mi podrhtavaju poluge. Podrhtavaju i sa plugom a i prazne (doduse manje prazne).. Ulja ima na sredini izmedju MIN i MAX, sad ne znam gdje je filter i kako se skida da pocistim i eventualno zamijenim.
 
Имам проблем на МФ 3120, жмирка ми лампица ( као да тиња - не светли пуним сјајем), за филтер уља хидраулике ( она лампица која има испрекидану цртицу на половини и кап уља изнад и испод те цртице а све то заједно у нацртаном зупчанику).
Заменио сам филтере, онај позади са десне стране трактора и онај испод врата кабине уметак филтера и проверио све каблове и ништа не могу да нађем. Звао сам Дерека, он каже да има неки сензор изнад уметка филтера оног испод врата кабине и да ту улазе неке жице, али мја то нисам нашао.
Јел је имао неко сличан проблем, и да ли има још неки филтер за хидраулично уље?
 
Imam problem sa volanom na MF265, naime u lijevo se mota malim prstom a desno tezak kao na 539.. Pokusavao sam onom polugicom na cilindru podesavati ali dobijem ili da je lagan desni ajnslag a lijevi tezak i obratno.. Dok sam podesavao desi mi se da na jednom polozaju sam smota desno ili lijevo do kraja.. Jel neko zna u cemu je problem??
 
Jel ovakav cilindar na njemu..
dsc08601.jpg
 
Nije on uopšte preveliki, to je 68-80KS (zavisno od godišta, 80KS ima verzija sa turbinom), po dimenzijama nije ništa veći od npr. IMT 577 a okretniji je od njega. Nisam vozio 3050 ali jesam 3060 a po dimenzijama su to praktično identični traktori i zaista se radi o okretnom traktoru koji je vrlo ugodan za rad. Održavanje može biti nezgodno ako naletiš na pohaban primjerak, komšija je imao gadnih problema sa hidraulikom na svom 3060 odmah nakon kupovine jer se prethodni vlasnik vodio sledećom računicom: ekstremna eksploatacija (uspio je da mu otkine izlaz kardana?!)+loše ulje+neredovno održavanje i zamjena filtera=veliki problem => prodaja.

Traktor sa slike ima loše (praktično ih nema) zadnje gume tako da to trebaš uzeti u obzir, one su veliko ulaganje jer bi on trebao da nosi 16.9-34" mada mi ove na slici djeluju dosta manje.
 
Proslo leto smo iznajmili jedan mali mf35, samo za prevoz silaze i posle gazenje, ali mu vođena pumpa nije bila u redu, izlazila voda. Mi kod majstora, a tamo bilo iznenadjenje, samo smo molili boga da nije cela pumpa u defektu, vec samo semering sto je i bio slučaj. Ali je semering colovne mere i unutrasnji obim se slaZe, a spoljni mora da se napasuje.
 
Hvala kolege na odgovorima. Ovo su slike sa neta, našao sam jedan kod nas u dobrom stanju, urađeno svašta nešto na njemu ali su gume skroz loše. Za naš kraj je 577 je optimalna veličina traktora sa duplom vučom, preko toga postoji problem sa radom u manjim njivama, tako da ovaj model MF je baš mera. Ovo je iskrslo sasvim neplanirano, ali videćemo, ne može čovek samo se naulagati para u mehanizaciju.
 
Nazad
Vrh