Lucerka

Te bale jedino uz pusku mogu da dobijem, inace od 20 din ako si rodjak, pa 25 din bale 12-14kg, a ako ces da prodajes umeju bale biti i 8kg kockaste da iz njive mogu dirketno u stalu da ih bacam :osmeh: kako kod mene kazu druzba je druzba a sluzba je sluzba, jaoooj ej kada ja kupim balirku, pa je zategnem do kraja, pa bale ima da padaju samo tako, videcemo sledece godine, ko ce musterije da privuce, dal oni sa pljuckavcima ili ja sa 20kg bala....
 
Poslednja izmena:
Kolike su te bale od 10kg?

- - - - - - - - - -

Ja sam veceras pokosio moju. Cetvrti otkos.
Bale sam presovao za sebe jer ih ja bacam na tavan, senjak pa zato i nepravim velike i teske,a neverujem da imaju i 10 kg.Inace prva dva kosenja sam prodao po 150 din zato sto smo odustali od stoke.Ovu trecu koja je kisla i uglavnom je bez lisca juce sam davao sa njive ispresovanu prave bale po 100 din,a drugu sam nudio 178 bala za jedno jagnje na zimu i niko je nije hteo iako nije trula-crna,nakraju sam je doneo kuci.
 
Danas pokosili semensku lucerku. Treci otkos, 1x tretman sa Fastac-om i prihrana, u petak tretirana Reglon-om.

img0003.jpg
img0005.jpg


Prinos je sasvim zadovoljavajuci, oko 200 kg na 1/2 kj.
 
Danas takođe skinuta semenska lucerka.Ostavljena nakon skidanja prvog otkosa.Dobila insekticid Decis i Dessicash.Semena ovako odokativno ima dosta a površina sa koje je skinuto je 1.5 k.j.Trenutno se suši pa će da se radi dorada.
 
Zaboravio sam da navedem verovatno najvazniju agrotehnicku operaciju. Posto je niva u selu, macke su odlicno obavile svoj deo posla, tako da stete od glodara uopste nije bilo! :osmeh:
 
Može i tako zelena da se uradi ali ćeš se pošteno namučiti prilikom kombajniranja.Zelena masa se hvata na oger(puž hedera) i neće unutra.Najbolje je kada se izvrši desikacija.Bolje i za tebe i za njega.
 
Kad je semenska lucerka oprskana,lakse se izvrsava i ima minimalnih gubitaka u neizvrsenim caurama.
Bez obzira da li je korpa maximalno stegnuta.

Ja sam danas radio prvi put ove godine usluzno.
Misevi sa vodom su dobar deo stamanili lucerke.Naravno nije prskana,jer ih je mrzelo.
Na 3kj mozda oko 250kg,lose.
 
Ma sta te briga koga mrzi da radi taj ima dubok dzep i neka placa, kod mene za tu povrsinu morao bih da izdvojim oko30 hiljada... ne znam koliko kod vas kosta usluga ali kod nas je oko 15000 dinara/ha.
 
Kako se borite sa vilinom kosicom u detelini? Pojavio mi se jedan krug precnika 3 metra i siri se. Cime spreciti dalje sirenje i unistiti je?
 
Kako se borite sa vilinom kosicom u detelini? Pojavio mi se jedan krug precnika 3 metra i siri se. Cime spreciti dalje sirenje i unistiti je?
Prelistaj Temu i pročitaj savete u Postovima, pisano je u skorije vreme X puta o tome kako i na koji način se izboriti s ovim problemom, i to na veoma kvalitetan i efikasan način...
Bez ljutnje...
 
Juče izbalirana i uneta 4. detelina. Mnogo bolja od 3. a i uspeo sam da pobegnem od kiše :) smo što smo sve smestili u šupu počela da rominja. Inače mišova ima kolko hoćeš ali nisam primetio da su napravili neku veliku štetu.

Shlg7pQ.jpg
 
Interesujeme seme lucerke osijecka 40 imali gde da se kupi , pre nekoliko godina sejao lucerku mislim da osijecka nisam siguran odrasla visoka skoro metar i vise jedva osusili .Ove domace banat ,medijana nisko rastu
 
Ns banat ZMS II ja je sejao, raste oko 1m, ali ne trpi korov, ako kojim slucajem ostavim jednu godinu da krene korov, ona se gubi, cim unistim korov ona se prosiri, jedino ako je na etiketi pisalo jedno, a seme je drugo...
 
osijecka 66 je dobra,raste visoko,ima dosta grana,krupan list,samo sto joj je mana ima debelu stabljiku,pa je krave malo slabije jedu,mada sve u svemu nije loša. Bitno je da daje dosta mase, a i dosta semena moze da se ovrši . :osmeh:
 
Da li bi neko hteo da nam pokaze sliku takve deteline, dva sata trazim na netu nisam nasao, oci mi ispadose! :)
 
Danas ispresovali. Sa 2kj 200 bala. Bila jos uvek malo vlazna pa su i bale bas bile onako muske malo teze. Nadam se da ce i peta stici, ali problem sto ima miseva. Citavi lavirinti.
 
Nazad
Vrh