Lucerka

Svaka cast Kiraj, to volim da vidim, svaka cast... :osmeh:
 
Gomila je duplo manja nego prošle i predprošle godine sa iste parcele.Treba da vršimo još jednu parcelu ali vreme ne dozvoljava.Kiša nas je danas zaobišla ,samo je poprskala.Možda sutra uspemo da skinemo šta je ostalo od semena.
Ne znam da li se vidi ali čaure polako pucaju i seme ispada.



 
A evo i mog 3-eg otkosa deteline:


2h699as.jpg

34g5b4n.jpg

2qwgdgl.jpg

14ka9mb.jpg



Konstantnha kiša je učinila da na njoj nije ostalo lista i morala je da se baci.
 
Ja sam bogami tako zutu doneo kravama, bas takvu kao sto je na krajevima, sta cu svesno sam isao da pokisne jer sam racunao za 15 dana stize druga i nisam pogresio, ja dajem kravama sto ne pojedu ide u prostiranje, za sada 80% jedu. Trebao si odneti malo kuci pa da im das da pojedu, pa ako hoce hoce ako nece nista....JA kazem da sam takvu davao jer takve bale se prodavale za evro komad kod nas...
 
Nemam ja stoke, ja je uglavnom lagerujem pa je prodajem na zimu. Uspeo sam da prodam 2 prikolice u rinfuzi, a davao sam da je sklone za džaba, niko nije hteo i ja i buraz izvukli na uvartine naše najbliže strnjike i zapalili je.
 
Mi smo danas pokosili trecu,ne mogu da verujem da u sred podneva komarci jedu kao da je 9 uvece.Valjda su u detelini nemam pojma ali ono je strasno.
 
Ja balu koja nema 15 minimum, inace 16-17-18 kg, zovem pljuc pljuc bale, ili bale spremane za prodaju... tako kod mene prave bale( pljuc pljuc),, i redovno je halabuka kad meni baliraju, ja necu pljuc pljuc bale, tu onda pocne i neka psovka al opet biva oko 14kg, tako da hteo ili ne, moracu da nabavim balirku::jako_besan::
 
Ja balu koja nema 15 minimum, inace 16-17-18 kg, zovem pljuc pljuc bale, ili bale spremane za prodaju... tako kod mene prave bale( pljuc pljuc),, i redovno je halabuka kad meni baliraju, ja necu pljuc pljuc bale, tu onda pocne i neka psovka al opet biva oko 14kg, tako da hteo ili ne, moracu da nabavim balirku::jako_besan::
Naj lakse je nastancovati bale. Koliko naplacuju baliranje kod tebe? Kod nas je 30din po bali tezine 18...20kg.
 
Nazad
Vrh