Lucerka

Pre 5-6 godina ,sejao sam lucerku na tanjirano suncukretište.Ove godine je uzorana.
 
Kako bi bilo da se razbaca ovcji stajnjak po smiljki, lucerki onako ovlas? pa da se mozda i malo prodje drljacom, mada po smiljki ne bih cini mi se da ima nezniji koren? imam jednog u komsiluku drzi ovce ( 60 komada) sa djubrem nema kud, pa razmisljam da mu ponudim da mu isteram djubre iz tora i iskoristim da malo podjubrim.
 
Kako bi bilo da se razbaca ovcji stajnjak po smiljki, lucerki onako ovlas? pa da se mozda i malo prodje drljacom, mada po smiljki ne bih cini mi se da ima nezniji koren? imam jednog u komsiluku drzi ovce ( 60 komada) sa djubrem nema kud, pa razmisljam da mu ponudim da mu isteram djubre iz tora i iskoristim da malo podjubrim.
Sta je smiljka? Ovcije djubre se jako tesko i nezgodno tovari jer je sabijeno i pregorelo pa je pitanje koliko sitno bi moglo da se razbaca. Krupni delovi se ni preko zime nebi razisli.
 
Danas uzorano, podrljano, posejano(ručno) i nakon toga opet podrljano. Sad čekamo kišu :kisa:

Na oko 15 ari 4 kg semena bacio.

bg4a4j.jpg


28vyjwm.jpg
 
Jel probao neko da seje lucerku bez oranja samo tanjiranje ?? I jel bacate nesto vestaka predsetveno ??
 
Nazad
Vrh