Lucerka

Obično je ne prskam ničim zbog lošeg iskustva već kosim zajedno sa korovima.Jeste da je potrebno više vremena da se masa osuši ali se uradi.
 
Tako sam i ja odlucio ove godine.Nisam prskao zbog loseg iskustva.Juce je posejana,pa...videcemo.Sto se tice susenja,nije ni to strasno.Neka je na otkosu neki dan duze,pa i neka pokisne.Bitno je samo da se ona,sto bi se reklo,uhvati :osmeh: kako treba,mislim,da se formira
 
To i jeste pravilno kad nema puno korova po njoj.Ali,kad ih ima,onda je problem.Ni cekati,ni kositi...

:cool:...posejana prošle godine kasno u proleće, bile velike kiše pa nemoglo ranije...osvojio je sirak i koješta....u prvom otkosu nije bilo lucerke koliko zaprške u ciganskoj čorbi...

...prvi otkos sam radio kad je dobro dobro iscvetala...istina morao sam razgrtati sirak da joj vidim cvet....

...drugi otkos je bio kudikamo bolji...sirka nije bilo, pa se ona malo trgla, tu i tamo zatvorila redove...

....gledam je ovih dana, visoka, gusta, ovo rano proleće je izvuklo, bogami će se kositi u aprilu....

...elem...

...i stari su mi pričali: yebi ti njoj majku, pusti je prvi put da ti pokaže boju zrelog cveta, da ti se dopadne, da te zavede.... :cool:
 
Ja nisam imao te srece.Pre par godina mi je prva slana odnela celu tek izniklu povrsinu.Ne znam koliko je bilo ali -7 nije sigurno,to je jako veliki mraz.
 
Zasto imate losa iskustva sa inkorporacijom pre setve????????? :sta: Zar toliko problema to stvara pa ne bi bio taj preparat za Lucerku da joj smeta????
 
Juce sam spremio zemljiste za setvu i cim zavrsio pocela kisa, nisam stigao da posejem... :D Dve parcele koje sam spremio bile su pune korova, uglavnom sam ga pocupao drljacom ali me zanima da li mogu da tretiram njive nekim preparatom nakon sto posejem lucerku?
 
Nikla...........

2i0abf4.jpg


ejza0y.jpg
 
Lepo. Ja danas bio moju da pogledam, i malo je manja od ove, ali svejedno lepo niče i vide se lepo redovi. Inače posejana 13. marta.

Samo da u sledećem periodu ne budu mrazevi i sve će biti OK.
 
Nazad
Vrh