Lucerka

Danas posejao Lucerku i posle toga povaljao!!!! Jurnjava celo jutro jer malo malo pa padne po koja kap kise i ja se ubi da zavrsim kad ono se razvedrilo i sad nema KISE!!!!!! ::jako_besan:: Od tolike jurnjave nisam stigao ni da slikam a morao sam jedan red i da presejem jer mi bile dve one lule (sto sprovode seme) zapusene!!!!! (zapusio ih mis ili nesto preko zime!!!!!!
Poludeo sam znaci......

Nadam se d ace ova mlada Lucerka da stigne ove godine da se kosi bar 2 puta jer ako ne bude bicu stvarno u problemu sa hranom.... Imam ja da kosim preko 4h Lucerke ali 2h su pod zakup i nisu bas sjajna lucerista iako sam ih prehranio sad..

Ovu maladu cu da pokosim prvi put sa cesalj kosom (olt bocnom) jer Rotaciona prvu mladu detelinu hoce malo da osteti... Dok ova jok...
 
Moraću da promenim visinomer:
5ywx2s.jpg
 
Ajde kad smo vec kod osoke da vas nesto pitam... Ja nikad nisam zalivao Lucerku osokom,nemam cisternu (za sad) a i u praksi sam video vise puta da je po nekad vise nekorsna nego korisna...

Primera radi prosle godine sam usluzno kosio 2h a vlasnik je STALNO poliva osokom!!!!!! Sa jedne strane gde nije bila polivana osokom Detelina je bila OGROMNA i visoka i tamno plava i u super stanju!!!!
Sa druge strane je polivao osokom i detelina se sva osusila zute boje ma nije vislja bila od 20-25cm!!!!!!!!!

Zasto se to desilo????? Da li zato sto je polivao kad je ona vec bila visoka 10-15cm ili zbog neceg drugog????? Da li treba polivati u prolece dok detelina jos nije krenula???

Isti taj vlasnik je sad polio Psenicu osokom i isti slucaj Psenica zuta i mnogo losija nego gde nije polivana!!!!! I to ima vise slucaja u selu da su tako ostetili useve sa osokom?????
Sta oni to pogresno rade dal treba dodati vodu u osoku ili sta vec?????
Ovih dana treba da praznim jamu (pozajmio cisternu) ali ja to ensmem da prskam po detelini!!!!!!
 
Znaci moja prepirka (sa tim sto prskaju) nije bila bez osnova... JA im kazem da prskaju kad lucerka miruje a ne kad je ona vec 15cm i to CISTU osoku bez trunke vode iznesu na nju!!!!!! Posle toga steta je uocljiva i mnogo je bolja lucerka tamo gde nije uopste prskano...
Isti ti domacini sad prskaju PSenicu!!!!!! I na karju im je rod prepolovljen sve zbog te osoke!!!!!

Zato ja najbolje to u oranje ili nigde!!!!!!!
 
Bem ti ove nase v.prognoze, rekli da se popodne ocekuje kisa kad ona od jutros samo truni, mogao sam i juce da posejem jedano kj. mi ostalo ne posejano, aj racunam da znaju bar za jedan dan da pogode al NE!!!
Sad se nerviram sto nisam juce posejao!!! ona od 15tog mora da je vec nikla a ova jos nije ni u zemlji :udri:
 
Danas posejao Lucerku i posle toga povaljao!!!! Jurnjava celo jutro jer malo malo pa padne po koja kap kise i ja se ubi da zavrsim kad ono se razvedrilo i sad nema KISE!!!!!! ::jako_besan:: Od tolike jurnjave nisam stigao ni da slikam a morao sam jedan red i da presejem jer mi bile dve one lule (sto sprovode seme) zapusene!!!!! (zapusio ih mis ili nesto preko zime!!!!!!
Poludeo sam znaci......

Nadam se d ace ova mlada Lucerka da stigne ove godine da se kosi bar 2 puta jer ako ne bude bicu stvarno u problemu sa hranom.... Imam ja da kosim preko 4h Lucerke ali 2h su pod zakup i nisu bas sjajna lucerista iako sam ih prehranio sad..

Ovu maladu cu da pokosim prvi put sa cesalj kosom (olt bocnom) jer Rotaciona prvu mladu detelinu hoce malo da osteti... Dok ova jok...
A kisa palaaaa.
 
Ja uvek kosim sa rotacionom.Dobri,ostri nozevi i nema problema.
Maticu,kad ti kosis prvi put mladu detelinu? Cekas li da cveta ili ne?
Postavio sam vec ovo pitanje,al niam dobio potpun odgovor
 
Nazad
Vrh