Lucerka

@Lule28
Da se vratim na onu prepisku od pre neki dan koliko otkosa kositi. Kanadjani kose samo 3 otkosa (zbog klime naravno) ali neretko cetvrti otkos bude bukvalno slican trecem ali ga nikada ne skidaju.Istrazivanja su pokazala da kada se ostavi poslednji otkos na njivi cak i ako je lucerka 20-30 cm prvi otkos naredne godine sve to nadoknadi zato sto biljka vrati hranljive materije iz nadzemnih delova u podzemne i tako ima mnogo bolji start u prolece. Ovo mi je rekao jedan prijatelj koji tamo radi a kasnije sam se susreo sa tim na jos par mesta dok sam kopao po internetu.
Nemam iskustva sa ovim nego samo iznosim zapazanje,pa ako je neko voljan moze i probati. Naravno kod nas bi se tako ostavljao 5i ili 6ti otkos.
Neznam klimu Kanade
Koliko vremena prodje od tog 4tog ne pokosenog do prvog kosenog otkosa sl. godine?
Mozda je i to razlog zasto ga ostave jer ima vremena da priroda odradi svoje
 
Pa zar nije i drljanje jedna od agrotehničkih mera koje se primenjuje u lucerki početkom proleća???
 
Može i ne mora.Praktikovalo se ranije dok se kosilo travaricama pa da se reše krtičnjaci koji znaju da prave probleme.Sada se kosi rotacionim kosačicama pa ne smeta ništa.
Ja ću preći teškom drljačom, da se poravna i zatrpaju rupe od miševa, lisica i ostalog.
 
Да ли комбинујете Imazamoks и Bentazon (у ком проценту који стављате) или радите само са једим од ова два?
 
Uradjeno i ovo,ostalo jos prskanje
Zanimljiva je razlika izmedju slika tj stanja lucerke od subote i danas
sc1tswm.jpg
 
Da li je netko prskao ovako rano travu sirokolisnu na lucerki?Sa cim?Rano mislim zbog moguceg mraza.
 
Nije rano nego je vec kasno,deteline se zelene

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Samo za bentazon i imazamoks lucerka treba da bude 15ak cm visine,zar ne? Ili sam ja nešto zabagovao...
 
Lucerka od 10-15cm i u zasnivanju moze se prskati sa 2 litre Butoxsona i 8g Harmonija ili Promonija, rešava sve širokolisno.

Poslato sa TFY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kako se pokazala Sorta lucerke Jelena, posto vise nema Medijane, Medije na instititu i nece ni proizvoditi vise.

Poslato sa TFY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh