Lucerka

neznam zasto ovo poslednje kosenje racunate u normalno,nigde to nisam napisao
koseno je iz razloga jer je bila poveca a miseva pun **greška

a ne verujem da neko seje lucerku kao ja i sa toliko semena
misevi,susa i na kraju svima bude retka
vOnXQsV.jpg
oXtDDoT.jpg
loFtR6S.jpg

Posejana detelina...2kg/motika...cekamo kisu....prolecno oranje
 
neznam zasto ovo poslednje kosenje racunate u normalno,nigde to nisam napisao
koseno je iz razloga jer je bila poveca a miseva pun **greška

a ne verujem da neko seje lucerku kao ja i sa toliko semena
misevi,susa i na kraju svima bude retka
Da,zadnji si pokosio jer je izrastila i ostao ti je otkos na njivi.Bar sam tako shvatio.
 
Tako ni 6 ne možeš uhvatiti a i 5 je na granici.
ajmo po kalendaru

4maj 1 kosenje
15jun 2kosenje
27jul trece
7septembar 4
19 oktobar 5
i u novembru na 4 nedelju ravno sesti

e sad ako uhvatis ranije kosenje i ne cekas da procveta skroz,lagano imas 6 PUNIH

znavi ponaljam pravilo je da se kosi svakih 6 nedelja po nekadasniim obicajima,nije se gledalo da li cveta ili ne
sad gledas prognozu i ako je za kosenje a tipa za 7 dana najavljuju kisu,skidas je i okrceces 2 puta(3 otkosa u jedan) samo da ne pokisne da se bolje susi,ako je vec ne motas
 
Ti si napisao da si pokosio sedmi otkos.
da oduzmi od svakog kosenja nedelju dana imas 7 koji ni nioje otkos ali ajde da ga nazoves tako

sutra mi bio plan da je grabim ali nocas naisla neka litra pa cu videti ipak da l sutara ili u sredu

od nedelje pon utorak kazu kisu,tako da do vikenda je sklanjam da je mogu prskati
 
Ma sta sam se sve naslusao ti i nisi los, jedan na poslu ne zna ni sam kolko je puta kosio detelinu, u utorak kosi u sredu vec balira, sledeci cetvrtak opet kosi i tako svake nedelje
 
da oduzmi od svakog kosenja nedelju dana imas 7 koji ni nioje otkos ali ajde da ga nazoves tako

sutra mi bio plan da je grabim ali nocas naisla neka litra pa cu videti ipak da l sutara ili u sredu

od nedelje pon utorak kazu kisu,tako da do vikenda je sklanjam da je mogu prskati
Kada si kosio ovu zadnju.
 
Da li znaš koliko je to ukupno bala po kj ?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da li znaš koliko je to ukupno bala po kj ?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
neznam jer je nesto islo u kocke nesto u rolo,nisam pisao

mada neznam sta sad zanci koliko je bala kad ni jedan otkos nije isti

nesto pokupim vilama za zeceve,nesto se i pokosi rucno za njih tako da to ne ide u zbir nikako
 
Ne znači meni ništa, nego se pitam da li je isti godišnji zbir ako kosiš 7 puta po 50 bala kao i da si kosio 5 puta po 70 bala?


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ne znači meni ništa, nego se pitam da li je isti godišnji zbir ako kosiš 7 puta po 50 bala kao i da si kosio 5 puta po 70 bala?


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
zajebavas zajebavas :):):)

ako ims volje,kreni od ove pa nam javi zbir :)
ajde jeli 5 puta 60bala ili 6 puta 50 bala koliko je,sta je bolje?
 
Ozbiljno pitam, da li se više izvuče sa češćim košenjem, to me interesuje.
Ja samo prvu kosim, a druga ide u seme. Posle semenjače nekad bude još jedan lep otkos a nekad ne bude ništa...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh