lubenice i dinje

dinje počele da niču :D a i lubenica će ovih dana :cao:
 
Ove godine nisam sadio dinje a koje lubenice ste vi sadili ja sam po hiljdu komada top gun, farao i paladin ali u kontenere od stiropora sa 22 rupe i to mi je dobro.
 
kakva je situacija kod vas jel grejete plastenike,rasad,....

nesto mi smrdi ovo :cool:
 
Kod mene samo elektricni grijaci ispod kontejnera .I mene je strah,dzaba sve ako nema :cool:
 
Ja sam mislio da grejem plastenik na plinsku pec a dimenzije plastenika su 9m duzine 3.60 sirine i 2m visine,ne znam dali mi je to pametno posto mi je daleko plastenik od kuce jedno 30 do 40 metara,ako neko ima iskustva sa ovim molim odgovor.... :sta:
 
Ja sam nov na forumu, pa pre svega da vas pozdravim :cao: inace ova tema mi je veoma bliska jer se proizvodnjom bostana bavimo nekih 20-ak godina unazad,prvo sejanac,a kasnije kalemnjen bostan.Evo upravo ovih dana zavrsavamo sa kalemnjenjem.Od sorti obavezno sadim krizbi,paladin i farao i jednu brobnu sortu(lonci,sultan,dumara,lejdi,top gan,koloseum,paulina,maribo...)eto za pocetak cujemo se :cao:
 
Ko ih proizvodi ne znam,al' kod nas se mogu naci u svakoj poljo apoteci po ceni od 3 dinara za komad
 
Rasad nisam nikad prskao protiv trave posto koristim supstrat.Valjda ti nije toliko travna rasada da je nemozes oplijeviti.Lubenica dobro podnosi dervinol,bonolan prje sjetve, od sjetve do nicanja laso,kotofor i dual ali samo na otvorenom.Moj ti je savjet

plijevljenje.
E da ,pisite koliko se planira saditi lubenice kod vas da znamo na cemu smo ove godine.Kod nas u lijevcu se manje sadi nego lani ,a mnogi su i odustali.
 
Pa nema toliko pune nego pitam mozda ima neki preparat,ja ne koristim supstrat vec zemlju obicnu i djubar pregoreli,pa i kod nas su puno njih odustali
 
Nazad
Vrh