lubenice i dinje

Evo mog rasada bostana. Zamalo da ih iznesem pre ovih hladnoca ali sva sreca...Od nedelje krece napolje u pitanju je fantazija i vasca.

2i0dauh.jpg


A ova ide na otvoreno, bez tunela.

rr437q.jpg
 
@Jingis
Fantaziju sam radio prije 10-tak godina ali neznam kakva je nova fantazija,da li je radis,kakva je krupnoca,slast,boja kore itd.
 
Knez Lazar ... Prelepe slike i rasada i gotovih plodova pitanje za Jingisa da li su kalemljene i po koliko semenki stavljas u case po jednu ili vise
 
Ajde molim te reci mi zašto je na kalemu donji listovi žuti pitam zato što se kod mene počeli javljati žuti listovi a mislim da ništa ne fali.
 
rosuljac jeste levo je kalem.siki2 iskreno da ti kazem ne znam ni ja,moje neko misljenje je da prilikom zasecanja oni ostaju bez dovoljno hrane jer lubenica uzima hranu za sebe,a sigurno ne smeta kod nas neki cak i odstranjuju te listove jer nemaju nikakvu ulogu u celoj prici koren(zile) je najbitniji.
 
@Jingis
Fantaziju sam radio prije 10-tak godina ali neznam kakva je nova fantazija,da li je radis,kakva je krupnoca,slast,boja kore itd.

Radimo staru fantaziju i radimo je sto stize ranije od svih. Jako je osetljiva, ima bledju boju kore i osetljiva je na sunce, brzo zuti. Moze da bude izuzetno krupna sve zavisi sta joj sve dajes a slast opet zavisi od godine prosle godine su bile uzas za jesti za razliku od vasce. Rade ljudi kod mene novu fantaziju ali ne vidim i cujem da je nesto hvale...
 
ja sam imao busilicu za traktor precnika 20dm i njom sam busio rupe 30cm-40cm i preko njih stajnjak pa zemlja rezultat extra
i drugi metod plugom koji baca zemlju sa obe strane i potom na 400metara tj u jednu vrstu 3 tone kravljeg stajnjaka ,posle zatrpam kanal i stajnjak ,preko toga folija sa sistemom kap po kap jos bolja varijanta ,tako sad radim :D Extra
pozdrav kada prekrijes stajnjak sa zemljom koja je debljina zemlje do stajnjaka da li mesas stajnjak sa zemljom ili samo prekrijes zemljom mogu li zilice da izgore od stajnjaka ako je sloj zemlje tanak ?:bravo:
 
Христос Васкрсе! Срећан Вам Васкрс! - Καλό Πάσχα σε σας! - Счастливой Пасхи для Вас! - Happy Easter to you! - Joyeuses Pâques à vous! - Frohe Ostern Euch! - Buona Pasqua a voi! - Paste Fericit pentru tine! - Veselé Velikonoce vám! - Vesele velikonočne praznike vam želim! - Felices Pascuas para usted! - Mutlu Paskalya! - Щасливої Пасхи для Вас! - Sretan Vam Uskrs! - Hristos Vaskrse!Svoj pravoslavnoj braci sa foruma SRECAN USKRS!
 
Nazad
Vrh