lubenice i dinje

Ja takođe nisam sejao.Dosta njih su veoma loše prošli jer im je ono vreme uništilo useve čak iako je presevano više puta a kome je opstao i održao se(takvih je jako malo bilo)taj se pošteno opario i treba da zapiše prošlu godinu.Kod lubenica je geslo dok jednom ne omrkne drugom ne svane.
 
a da li neko sadi dinje ,{ne znam gde da postavim pitanje pa ajd ovde kad vec pricate o lubenicama}
 
Interesuje me da li znate iz licnog iskustva koja je najbolja sorta sa sadjenje lubenica i kako se priprema zemljiste i koliko treba NPK djubriva!?
 
da ja imam pitanje kad sejete a kada izbacate dinje,ja sam htela dinju lilo f1 i superstar pod male tunele, ali tuneli s agrilom,nisam do sad radila dinju radila sam jagode,krastavce,papriku paradajz,unapred hvala :cao:
 
da li ste koristili biljni anrifriz,kazu da je extra ja sad probam ove sezone,a jos iskustva nije na odmet ::namigivanje::
 
mrav je napisao(la):
a da li neko sadi dinje ,{ne znam gde da postavim pitanje pa ajd ovde kad vec pricate o lubenicama}
Sadim ja dinje
Post je spojen: [time]1296318504[/time]
_________________________________________________
saramilanko je napisao(la):
Da li neko zna koliko kosta najlon za plastenike i kada najranije mogu poceti sa sejanjem lubenice!?
A ko imas grejanje u plasteniku mozes pocetkom marta.Ja tada pocinjem
 
I ja sam sejao super star i pasport i nastavicu sa tim hibridima fenomenalni su
2uh37yv.jpg
 
a koja je ovo sorta na slici,jel imate sliku super star ako to nije ova :cao:
 
BADA je napisao(la):
I ja sam sejao super star i pasport i nastavicu sa tim hibridima fenomenalni su

I ja sam sadio superstar jedno 3 godine ali sam odustao, jer nije mi dugo stajala nakon berbe. Inače brao sam kad je počela žutjeti, odnosno kad je dobila miris dinje. Da li je tu greška. Kad je ti bereš? Inače je odlična, rodna i ukusna.
 
Iamao sam i ja taj problem pre par godina ,meni i ortaku je propalo skoro pola hektara tako ,cim sazre za berbu dinje od 1-4kg puca i kvari se, od tad mi se nije ponavljao taj slucaj.....

Mada postoji preparat ,prosle godine je lik prskao njim i spasao dinje.... :D
raspitacu se pa postaviti ime preparata...
 
Nazad
Vrh