LTZ

 
Genijalno::svaka cast:: Ovo se ne vidja bas svaki dan.

Malo je off topic ,ima jedan kod nas sa tarupom je napravio dvoredni od zmaja 133 . Isto radio ga je pored ostalog posla maltene dve godine ali ga je zavrsio . Ali covek cuda pravi od mehanizacije napravio je kabinu i kompletnu masku i oplate na 558 izgleda kao minijaturni 1221 itd , na rusu je sam pravio prednji utovarivac . Treba to i sklepati sve pohvale ,pa fabrika kad pocne sa nekim projektom dozivi x neuspeha treba sve to upasovati bre.
 
moze,ali nije to-to...fali mu snaga..bez prednje ima 46ks,a sa prednjom 58ks....
prijatelju koliko se ja razumem u mehaniku snaga dolazi od motora a ne iz prednje vuče tako da neznam odakle 12ks po tvojoj logici dolazi iz prednje vuče :sta::sta::sta::sta: prednji pogon samo prenosi snagu motora .uzgred ja nisam staklorezac nego mehaničar a pitanje sam postavio jer t40 nisam radio a kod mene ih jako malo ima pa nisam u prilici ni da ih pogledam :ppozdrav:
 
Ko kaze da prednja vuce daje snagu motoru... Moj prijatelj Niki zna sta govori.. Uglavnom na T-40 sa prednjom ima jaci motor,ima dva motora a jaci se ugradjivao u t-40 sa prednjom... Po nekim pricama i odavde sa foruma taj jaci motor je naj lakse prepoznati jer ima dva remena za alternator.. E sad ako je to tacno....
 
Toliko puta je bila propirka oko toga i ja stvarno vise neznam... Ali sam primetio da neki imaju dva kajisa a neki nemaju,i sad svi kazu ti su jaci... A bila je prica kad neko kupi nekog T40 i ide ko blesav u poredjenju sa ostalim i svi kazu al ga strefio svaka mu cast a on ustvari ima taj jaci motor... Bog ce ga znati... :sta:
 
Motor je isti i na T40 i na T40 A i nosi oznaku D37M i ima snagu od 40 ks.
Za ovaj podatak da je traktor jači ako ima prednju vuču za 20 ks od onog što nema sam čuo na više mesta tako da se ne uzbudjujete sa ljudskom glupošću ako i neko od vas to čuje.:ppozdrav:
 
Hvala puno sto smo to resili jednom.. Znaci nisu postojala dva razlicita motora za T-40.. Znaci ovaj sa prednjom ima samo drugaciju oznaku zbog prednje... :ppozdrav:
 
Motor je isti i na T40 i na T40 A i nosi oznaku D37M i ima snagu od 40 ks.
Za ovaj podatak da je traktor jači ako ima prednju vuču za 20 ks od onog što nema sam čuo na više mesta tako da se ne uzbudjujete sa ljudskom glupošću ako i neko od vas to čuje.:ppozdrav:
Nasao sam podatak u T 40 posle 1968 ugradjuje se motor koji nosi oznaku D144 Precnik klipa 105 hod klipa 120. Kubika motor 4150. Snaga 55ks pri 1800 obrtaja. Pomenuti motor D-37M zastupljen je 1964-1968 njegova snaga je tacno 40 ks pri 1600 obrtaja kao sto je vec i pomenuto ali oni su redji dosta.
 
Poslednja izmena:
Smesno mi je da kazem da taj traktor ima 40ks... Sad bi trebao da ga uporedim sa IMT 539???? Pa T-40 pojede dva IMT 539!!!
 
prijatelju koliko se ja razumem u mehaniku snaga dolazi od motora a ne iz prednje vuče tako da neznam odakle 12ks po tvojoj logici dolazi iz prednje vuče :sta::sta::sta::sta: prednji pogon samo prenosi snagu motora .uzgred ja nisam staklorezac nego mehaničar a pitanje sam postavio jer t40 nisam radio a kod mene ih jako malo ima pa nisam u prilici ni da ih pogledam :ppozdrav:
A,MEHANICARU jesi se zapitao da nije razlika u pumpama???uzgred pogledaj malo plocice na motorima,desno od pumpe....tu je najtacnija snaga traktora a ne na raznim internet stranicama....ps.motori su isti na oba,samo je razlika u pumpi....i znam ja da je snaga motora ne vezana za prednju vucu,ali razmisli malo kako bi se ponasao traktor od skoro 3,5t sa tegovima,kada ukljuci prednju vucu,a ima samo 46ks??????????kojom bi morao da ide????prvom sporom,da bi imao snage????

- - - - - - - - - -

Motor je isti i na T40 i na T40 A i nosi oznaku D37M i ima snagu od 40 ks.
Za ovaj podatak da je traktor jači ako ima prednju vuču za 20 ks od onog što nema sam čuo na više mesta tako da se ne uzbudjujete sa ljudskom glupošću ako i neko od vas to čuje.:ppozdrav:
Tvoja konstantacija nije tacna,sutra dobijas sliku,da motor od mog t40 dw,nosi oznaku d37e,a ne d37m..;)
 
Ma kolko kod da ima traktor je ne prevazidnjen!Sta sve nisam imao imao sam i novog rusa VTZ 2048A i ovo i ono,ma ovaj je ne prevazidjen...:osmeh:
 
U pravu je Niki, pise lepo u uputstvu za rukovanje koje su snage sa odnakom D i E. Ja imam 2x4 i ima 46 ks a drugarov je 4x4 i ima 58 ks. Pisalo se o tome ovde dosta, slabiji motor pravi 1600 obrtaja a jaci 1800 rpm valjda.
 
Ok ali onda se napiše da traktori bez prednje vuče imaju motor sa oznakom xxx sa 1600 obrtaja a da traktori sa prednjom vučom imaju motor sa oznakom xxx sa 1800 obrtaja i da je zato jači, a ne ovi sa prednjom vučom su jači za 12 ks pa ispada da je jači jer ima prednju vuču
 
Ne izgleda loše ovako na slikama, gume zadnje tu i tamo, prednja desna dobra, tegovi i poteznica pozadi... za te pare i nije jada. E sad reduktor, ja to još nisam palio uvek se nadje neka zgodna brzina od ovih 6 brzih + rikverc s reverzerom :)
 
Nazad
Vrh