LTZ

U rikvercu sa reverzerom moze sigurno da bere,ja sam tako silirao,a to je teze nego branje.
 
http://www.kupujemprodajem.com/T40-8424134-oglas.htm?filter_id=42843533
Sta mislite o ovom traktoru, neispravan je reduktor, mogu da ga uzmem kroz zamenu, izaso bi me 1500e. Sta mislite?

Prednje gume nisu njegove, sire su i cinimi se malo veceg precnika. Napred ne dostaju jos dva tega. Pozadi poteznice su fabricke ali navarivane su rucke na sredini za okretanje, takodje pozadi ne dostaje produzetak izlaznog vretena. Auspuh budzen. Limarijski ne izgleda lose, odnosno nije truo. Farban je ali ne skoro. To je sto se vizuelnog dela tice. U oglasu ne stoji da je reduktor neispravan vec da ne postoji. Verovatno je stradao pa je izvadjen. Dosta puta sam pisao o tome da je vrlo osetljiv na veca opterecenja(oranje i sl.) zbog loseg sistema podmazivanja. Ja licno reduktor ne koristim, odnosno poslovi koje obavljam sa ovim traktorom ne zahtevaju usporene brzine tako da se bez njih itekako moze. Ne znam u kakvom je stanju ostatak menjaca, motor i hidraulik, ako je sve ispravno onda je ok. Vidjao sam skuplje traktore u mnogo losijem stanju.
 
Kod ovog traktora reduktor stvarno nije potreban za 99 % operacija,jedino za sta smo ga koristili je bilo kada smo tovarili bale.
 
jedno pitanje za poznavaoce ltz 60 juce sam na nizbrdici spustao prikolicu drva u onu brzinu 3x kad sam hteo da ga presaltam izbacio sam ali vise nije hteo da upada u brzine kao da ne odvaja kvacilo kad ugasim motor on se salta ,kad sam otvorio poklopac primetio sam da nije isto rastojanje izmedu druk lagera i pipaka ,ai srafovi za stelovanje pipaka su mi nekako dosta labavi,prosle godine sam menjao lamelu mozda ih majstor nije lepo osigurao onim splentama jer nijedna nije u onom prorezu na srafu vec jedno dva tri mm dalje,danas cu da ih nastelujem pa me interesuje ako ne odvaja opet da se nije nesto polomilo,hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Prvo pocni od toga,nasteluj lepo pipke da podjednako hvataju.. o jest da ih podjednako potiskuje druk lezaj... Ako opet nece da odvaja onda je nesto sa lamelom ili korpom upitanju...
 
Hvala ciro na odgovor,nastelovao sam to sve lepo ali i dalje nece da odvaja.Druk lager i pipci su dobro,izgleda da je lamela ili korpa.
 
Jer si gledao dok neko pritiska kvacilo sta se desava???? Jer potiskuje lezaj??? Ako i tad nece onda mora da se rastura...
 
druk lager lepo naleze na pipke sve lepo odradi ali nece da odvoji,nesto razmisljam da nije zaribao onaj lager mali kod spojnice
 
pa neznam ,prosle godine sam menjao taj lager ali on nema veze sa korpu i lamelu valjda svasta mi pada na pamet u cetvrtak ga rastavljamo na pola pa cemo videti
 
U petak idem u ispomoc drugu u oranje...on ce orati sa 539 i imt 755,a ja sa t40 dw i lemind...sta mislite,hoce li biti nesto od tog posla?ja msm da ne...Jer ja nmg da orem ispod 30cm,to mi je zadnja rupa na tocku,a on ce max 22-23cm moci sa ferdzu u toj zemlji..tako da ce se nasadjivati kada udje u moju brazdu..a,i moje su mnogo vece brazde,i to nece na nista liceti...i jos povrh svega planira tanjirati to sa tanjiracom od 20 diska,i ferdzom..to ja mislim da je nemoguca misija...
 
Ovako da i ja nesto kazem.... Kad nisam imao Belarusa jedne godine smo morali da oremo i sa 539 sa 755 i Rakovicom sa Lemindom... Plugove smo tako nastelovali da se nije nista poznavalo ko je gde orao... Nismo ni podelili njivu ni nista...
 
Eeeeeeeeeee,to je pametno...:D mada ja znam sta je bolje...mada je to ljudima tesko dokazati,vezano za plugove,tj da je lemin 5x bolji nego imt 755,756..drugacije su mu daske napravljene,tako da brazda bolje cuva vlagu...jedne godine smo isto tako orali t40 i rajka sa 756,i mnogo bolji klip kukuruza je bio na parceli gde je orano lemindom...mada je ovo za zito,ali ja ipak nmg ispod 30cm orati..

- - - - - - - - - -

Cirko,nzm kako si to uspeo...jer su brazde od leminda bas vece,nego na 755...
 
Pogodi sta sam i gde pravim toliki problem

5548.jpg


s67b.jpg
 
Nerazumem bas najbolje pitanje?????

- - - - - - - - - -

NA slici je puklo jedno parce (olivak) sto ide pored srfa???? :sta:
 
2 bambija za tebe.:osmeh: Ali to nije potpun odgovor. Ako otvoris veću sliku videćeš. Glavni uzrok zajebavanja je obeležen strelicama

e8yk.jpg


Tu je izlazilo preko pola litre ulja za pola sata.....

Ali, ne lezi vraže. Taman se to sredi, drugi problem mi prekine oranje...

uy3m.jpg


Posledica evropskog kvaliteta goriva. :osmeh: Filter je menjan pre oko 50 radnih sati.
 
Nazad
Vrh