LTZ

Kolege da li neko ima slucajno ispravno vazdusno kocenje na T 40?
Ja kod sebe imam kompresor,rezervoar,ventil sto se nalazi ispod papuca kocnice,ali nemam onu sipku za stelovanje koja povezuje papucu i ventil,pa ako neko ima to i moze da slika,bio bih mu jako zahvalan.
Jos jedna stvar,probao sam da pomerim polugu na tom ventilu,ali ne moze da mrdne ni cekicem,da li je moguce da je toliko zapekla?
 
Gde mogu da nadjem jednu polovnu zadnju gumu za ltz 60,guma je oznake 13.6-38,i koliko platna ima voltirina guma koja dolazi fabricki na traktor?I jos jedno pitanje koliko maksimalno siroke gume mogu da stavim prednje i zadnje?
 
Kroz 10god..:D ahahahah..ma bilo bi i za 1god,da stalno ima posla..po turi mi cisto ostaje 2200din sa ovom potrosnjom,pa izracunaj da imam 5 ture svaki dan..uh al` bi bile::novac:: a,nikakvo cimanje traktora...
svaki motor ako se koristi gde mu je najbolji obrtni moment trosi mnogo manje jer mu je iskoriscenje tu najvece. za ruse je poznato da ako se kolju pun gas ili uzbrdo vecim stepenom prenosa da cade trose ko tenkic. manji stepen prenosa i 2/3 gasa i video si razliku. regulator im je takav .
 
Da malo osvezimo temu. Evo T 40 sa prednjim utovaracem, veoma lepo odradjenim.


2.jpg

\


1.jpg
 
Bas masivan ovaj utovarivac, kao da je sa nekog veceg traktora. Okacicu i ja koju sliku iz izvlacenja drva ovih dana, da se malo osvezi i ova tema.
 
Pitanje za one koji su na T 40 stavili alternator od Zastave, kako ste regulisali zatezanje kaisa koji pokrece turbinu i alternator?

- - - - - - - - - -

I ako moze slika.
 
Turbina za hladjenje motora. T40 ima vazdusno hladjenje. Dakle turbina a ne turbo kompresor.
 
Ja sam na starom T 40 imao alternator od zastave,ali ako se dobro secam napravljen je novi spaner i bio je usrafljen na istom mestu kao i stari.Problem je kada se ubacuje veci alternator od zastavinog,onda mora spaner da se usrafi za ventilator ili da se isece deo sasije pa da se srafi na originalno mesto.
 
Ne znam sta je poenta ovog snimka, a ako je i bilo poente moglo je da se vidi u prvih 30 sek.


 
meni se dvaput gasio traktor,isteram vazduh iz instalacije i uspem da ga upalim.zovem majstora,ispustimo gorivo ,operemo rezervoar i ustanovimo gde je greska- cep na rezervoaru nije imao dobar protok vazduha . probusimo-prosirimo rupu na cepu i upalimo ga,sutra na njivi ce da se pokaze koje u pravu !
 
Stvarno svaka cast coveku... Koliko je samo truda i zivaca potrosio dok je sklepao ovo.. Svaka cast jos jednom.... Samo da je jos okrenuo kontra traktor,da mali tockovi budu pozadi i da sa njima skrece tad b bio pun pogodak,ovako mnogo gazi pri ulasku u redove....
 
Pitanje za one koji su na T 40 stavili alternator od Zastave, kako ste regulisali zatezanje kaisa koji pokrece turbinu i alternator?

- - - - - - - - - -

I ako moze slika.

@vladj, ako nije kasno mogu ti sutra uslikati kako je kod mene odradjen alternator od zastave, radi besprekorno vec 15 godina.
 
ljudi jel može da se na t 40 bez prednje vuče ugradi prednja vuča bez prepravki , i jesu li iste snage motori sa i bez predne vuče pošto sam pronašao jednog dobrog ali nema prednu vuču
 
ljudi jel može da se na t 40 bez prednje vuče ugradi prednja vuča bez prepravki , i jesu li iste snage motori sa i bez predne vuče pošto sam pronašao jednog dobrog ali nema prednu vuču
Ja sam pomagao drugu da ubaci prednju vucu na njegov t40,ali je to bilo pre 3 god... mislim da ne treba nesto preterano da se prepravlja,on je kupio prednji most kompletan i samo smo zamenili most. I ina kutija dole sto se dodaje na menjacu,mislim da nije bio korak zupcanika isti pa smo morali da promenimo zupcanik.
Uglavnom ima ovde iskusnijih pa ce ti odg :)
 
Nazad
Vrh