LTZ

Kad je motor pod tolikim opterećenjem da rapidno povećava potrošnju goriva u odnosu na uobičajenu, tada rapidno povećava i habanje motora.
 
Pa nzm pomucio mi se malo sa ovih 4 kubika,verovatno je problem,sto mi je bilo puklo crevo na prikolici,pa je ulje ostalo na minimumu...
 
Moze biti vise stvari,lose ulje,pumpa,malo ulja.
Ja najvise sto sam probao je Zmajevka puna zita,kipuje bez ikakvih problema,moze i dve sigurno,samo malo sporije.
 
U jbt,pa onda ima bas jaku pumpu..jacu nego imt-i u njegovoj klasi...ma malo ulja,sigurno...merac jedva dohvaca,kada puklo crevo iscurelo sve u ...........................
 
Moze biti vise stvari,lose ulje,pumpa,malo ulja.
Ja najvise sto sam probao je Zmajevka puna zita,kipuje bez ikakvih problema,moze i dve sigurno,samo malo sporije.

Zmajovku žita? Ja sam kipovao Vladimircem Zmajovku žita sa ispravnom pumpom i odgovarajućim uljem. Odgovarajuće ulje za hidrauliku ruskih traktora nije Hidrol, Traktol i slično. Verovatno je rečeno mnogo puta ali nije na odmet ponoviti da u ruske traktore po preporuci proizvođača ide SAE 30 u hidrauliku.
 
To mu sipam i u motor i u hidrauliku,i nikada nije bilo nikakvih problema..

- - - - - - - - - -

A,nzm zasto mi sporo spusta poluge..dize 1000kg bez problema i brzo,ali kada spustam poluge bez tereta spusta ih 3min...
 
To mu sipam i u motor i u hidrauliku,i nikada nije bilo nikakvih problema..

- - - - - - - - - -

A,nzm zasto mi sporo spusta poluge..dize 1000kg bez problema i brzo,ali kada spustam poluge bez tereta spusta ih 3min...

Pogledaj crevo hidraulike, tačnije povrat iz cilindra kod holendera na jednom kraju. Možda je delimično zapušeno nekim stranim telom. Ja sam imao sličnih situacija.
 
Ista stvar mi je bila i dok je imao ulje na max i kada je super kipovao,cas iskipuje prikolicu,a sporo je vraca....do pumpe nije sigurno?
 
Nikad nisam kipovao Zmajevku ali od svih mojih traktora (ne racunajuci Belarusa) Vladimirec mi je naj laksi za kipovanje sa njim zacas....
 
Ista stvar mi je bila i dok je imao ulje na max i kada je super kipovao,cas iskipuje prikolicu,a sporo je vraca....do pumpe nije sigurno?

To bi trebalo da je normalno. Traktor ima dvokružnu hidrauliku ali ne i prikolice, barem ne ove prikolice s kojima mi baratamo. Kad kipuje, pumpa gura, a kad vraća onda ide prirodnim padom, kao džek dizalica.
 
niki9298 Ako ukljucis prinudno spustanje onda sve necistoce mora ukloniti. A ne bi ti bilo zgorega da po nekad ocistis filter ulja u hidraulici.
 
Danas ponovo vozio pesak,ali bez siljenja tj ne pod pun gas,i na svakom brdu stepen nize,tj da ne gori opanke,i smanjio sam drasticno potrosnju sa 11l na 4,5l..:D nisam mogao verovati da je to istina,mislio sam da buraz laze..:D a,da sipao mu 3l ulja u hidraulici,i sada kipuje bez problema,na mnogo malom gasu..:D udara me to siljenje mnogo po dzepu,danas samo na nafti ustedeo 1000 dindzi..:D
 
Kroz 10god..:D ahahahah..ma bilo bi i za 1god,da stalno ima posla..po turi mi cisto ostaje 2200din sa ovom potrosnjom,pa izracunaj da imam 5 ture svaki dan..uh al` bi bile::novac:: a,nikakvo cimanje traktora...
 
Nazad
Vrh