LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Е то исључиво зависи од техничког прегледа и њиховог расположења тај дан.
 
Razumem ja tebe, ali ti mene izgleda jok...
Tu gde curi višak goriva, i treba da curi, zato što je višak...
I bolje da iscuri napolje, nego u cilindar...
A vraćamo se na isto, višak goriva ti se javlja zato što plovak ne vrši svoju funkciju...
Kupi ova dva dela, zameni, i neće curiti više :

5e95279589b34_2310%231.jpg

plovak-karburator-tomos-apn-bing.jpg

Plovak je štelujući, telo plovka možeš pomerati po iglici i tako namestiti količinu dovoda goriva u karburator...
 
Verovatno je donje sedište iglice u šoljici loše i zato zaglavi plovak i preliva. Tu nema spasa. Moja preporuka je ugradnja dellorto karburatora 14/12 ima da se uzme prirubnica za APN, uzme se u kompletu sa kutijom za vazdušni filter, to ugradiš i miran si, manje troši nego sa bingom, lako pali, lepo ide... I na mom 'njivskom' apencu je situacija ista, ja sam spremio dellorto, samo da uzmem prirubnicu i filter vazduha i teramo ga dok se ne raspadne

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Kod mene je samo bilo dosta prljavstine u tom sedistu iglice i zato je prelivalo. Lepo ocistio iglom i resen problem .
 
Čistio sam i zo, ali bez uspeha. Ićiće on kod majstora, pa ako i on ne može da ga sredi docice mu i drugi karburator.
Nervira me samo da nov je kina, al tako je kako je.
 
Dellorto ima original ali je oko 100e...
I ja mislim da bi ugradnjom njega resio problem a ujedno dobio dosta bolji karb.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Original delorto je oko 50e, mada ima ih po oglasima polovnih sa prirubnicom i filterom za 30 do 50e. Treba izbegavati kopiju pošto nikad ne znaš šta ćeš dobiti, neki radi perfektno a neki ne možeš naštelovati nikako.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Ne znam odakle mi da je 100e, verovatno sam ga pomesao sa 17,5mm.
Sad sam bas guglao, ima za 5500din.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
У погрешну тему си турио ове клипове.

Ал' свеједно, овај "Ћијенћијан" са другог клипа је прави. (y)
 
Juče na Vašaru tražim od trgovca filter za vazduh za APN-ca i dobijem "ovo"... 🤣
I "to" košta 200 dinara...
Dadoh mu , da se ne brukam pred kolegama, pa dođoh kući i smišljah kako da nagodim "filter za vazduh" 🤣😂
, jer , ne samo što je to parče komarnika unutra, već i što plastično kućište je većih dimenzija i ne može da se nagura u predviđenu poziciju, tj rupu u šasiji...
Cirkus...:p

 
Nazad
Vrh