Limarsko-Farbarski radovi

Ne znam tačno naziv,preporučio mi jedan drugar koji je to probao na traktoru i oduševio se efikasnošću jer je bio skeptičan zbog niske cene 1200 din. 5 l ,rekao mi samo gde je kupio tu tečnost za skidanje nečistoće.Posle praznika otićiću da kupim pa će te čuti detaljnije
 
9t3a4m.jpg

ovako izgleda posle prvog sloja, farba je ista ona sto koriste u IMT-u
opdb1d.jpg

ovako izgleda posle pet sloja
 
Moji saveti za ubuduce. Obavezno koristi temeljnu farbu (osnovni premaz), manje razredi zavrsni lak i malo vise obrati paznju na samu pripremu. Ja sam skolu sa pripremom prosao i znam sta znaci kad lose pripremis,onda ti ni najbolji pistolj na svetu nece pomoci.
Uzdravlje :ppozdrav:
 
paorpaor je napisao(la):
Moji saveti za ubuduce. Obavezno koristi temeljnu farbu (osnovni premaz), manje razredi zavrsni lak i malo vise obrati paznju na samu pripremu. Ja sam skolu sa pripremom prosao i znam sta znaci kad lose pripremis,onda ti ni najbolji pistolj na svetu nece pomoci.
Uzdravlje :ppozdrav:

hvala na savetu :ppozdrav:
 
Danas sam ofarbao auto prikolicu koja će biti namjenjena za prijevoz pesticida do table. Komplet je rastavljena, pojačana, novi pod je stavljen, povišene stranice sa krovom i još na nju ide cerada.

 
Decki, kolegi s HR forume trebaju brojevi IMT farbe. Ako netko zna, ne bi bilo lose da napise, jer ce sve vise ljudi trebati ove podatke.

Dakle:
Crvena
Siva
Sve nijanse "plave" koje su isle za izvoz

Hvala unaprijed.
 
Nije moguce da nitko en zna RAL sive IMT boje?!?

Znam da se mjesaju siva i crna, pa ako netko zna omjer, moze i to. Ljudi u mom kraju su mjesali i u posudi izgleda original, al kad ofarbaju traktor dobije se neka "neobjasnjiva" boja.
 
Kod nas ima gotova nijansa crvene i sive normalno na nitro bazi 500 din. kg,dugina je 800-900din. nema šta da mešaš.A ako već morate da pravite nijansu onda zašto vam ne naprave u prodavnici boja koje imaju mikser
 
MONTOYA je napisao(la):
Kod nas ima gotova nijansa crvene i sive normalno na nitro bazi 500 din. kg,dugina je 800-900din. nema šta da mešaš.A ako već morate da pravite nijansu onda zašto vam ne naprave u prodavnici boja koje imaju mikser

Upravo tako. Odneseš jedan dio traktora na kojem boja nije matirala u mješaonicu boja i oni ti naprave tu boju. ::namigivanje::
 
Nosio je covjek rukavac u mjesaonu boja i rekli su mu da sivu boju za IMT ne mogu izmjesati, a imaju stroj koji pravi sve zivo i nezivo iz raznih uzoraka, al ovo su ljudi donosili i ne moze se.

Mjesali su i oni na zahtjev ali "od oka" ipak ljudi imaju iskustva. i ta boja je izgledala u piksi odlicna, al kad se na traktoru osusi izgleda ko da se golub usro. Majstor koji pravi generalke ovdje ide u Srbiju po "original" boju i koji traktor on oboja, taj kao da je iz tvornice izasao, ali nece preprodavati boju jer i njemu treba.
 
Pa pitaj majstora koja je to boja ako on već sigurno zna.
A ti u mešaoni boja što nemogu da izmešaju tu nijansu,sigurno nevole IMT :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh