Limarsko-Farbarski radovi

Odlicno objasnjeno
 
paorpaor je napisao(la):
I sto se tice poliuretanskih boja da dodam da ces to u kucnoj varijanti jako,jako tesko izvesti. Prosto poliuretani se peku u specijalnim pecnicama. To jest oni vrse pri izlaganju visokoj temperaturi takozvanu plastifikaciju.

To da se ne moze raditi poliuretanskim bojama u kucnoj varijanti nije tacno.
Sad sam obisao vise sajtova i pronasao PUR boje i sve su susive na normalnoj temperaturi(naravno sporije)

Evo tacnih naziva:
Duga.................Dugadur N
Zorka...............Poliuretanski lak(jeste namenjen za camce ali sigurno moze da se korist za farbanje kabina)
Zorka...............Superverex
Lechler...........29 140 Isolack high

Sve su ovo dvokomponentne poliuretanske boje i uglavnom se koriste u kombinaciji sa dvokomponentnom epoxy osnovnom.
 
Anitirost je sonekiseline HCL neznam koja koncentacija
Post je spojen: [time]1260010180[/time]
_________________________________________________
ili ti salcgajc na nemackom
 
Ako sam dobro primetio skori svi u nazivu imaju "lak".
Dakle to nisu iste stvari o kojima pisemo. To su namenske stvare. Pa ako ti mislis da farbas poliuretanom za camce traktor samo izvoli.
 
Da se sa njima farba vozilo onda bi u fabrici to koristili a auto lak nebi nikom trebao.Postavi slike posle farbanja da vidimo na sta to lici.
 
hvala na objasnjenju paorpaor-e, jel ima svuda te farbe ili je tesko naci (helios 2k da samo tako trazim?)
evo kako sam ofarbao moje prikolice.
pre....
30l12tv.jpg

2uglc40.jpg

posle....


2ezs96r.jpg

ifx5s1.jpg

34o2a2d.jpg

iyzjad.jpg

wcizwh.jpg

2yxk9ht.jpg
 
Odlicno odradjeno. Farbu trazis bas bod tim imenom i nije je tesko naci, uglavnom je ima. Najveci greh koji mozes da ucinis jeste da zavrsni lak stavis bez podloge, to jest bez osnovne farbe. I najlosija osnovna farba je bolja varijanta nego bez nje. Ruka je ono sto odvaja odlicno od prosecnog,ali ako su u pitanju prikolice ili tome slicno bitnija je dugotrajnost nego sama estetika. Tako da se koji sliv moze provuci, a losa priprema ne.
 
Stole jako lepo urađeno.Kad si već radio zašto nisi prepravio sistem za otvaranje stranica.
 
Ovo je moj 539, traktor nije bio star ali mu je farba bila totalno izbledela i postao je narandzast. Nisam imao vremena da ga zavrsim ali bice slika za 10ak dana.
f9dxlu.jpg

fz57gi.jpg
11t9wzb.jpg

2vl8d3s.jpg
156ddnb.jpg
 
Vidim da ti je boš pumpa Rikard Benčić,koje je godište 91-93,trebao si uzeti malo tamniju nijansu crvene a i malo gita na blatobranima ne bi mu škodilo,nije loše :cao:
 
Trakror je 95 god. bija je original imt 01 kao i siva.. mozda ti se cini ali bija je ok. A sto se tice blatobrana bili su skroz zguzvani. iovako sam stavio dosta gita pa me je bilo strah ako stavim vise da ne popuca.. Inace ova RB pumpa mi se jako svidja, bar sto se mene tice pokazala se odlicno...
 
Nazad
Vrh