Limarsko-Farbarski radovi

To je oznaka iz kataloga auto-moto saveza, a nema nikakve veze sa paletom boja Ral, ili nekog proizvodjaca farbe koliko ja znam. A zasto je to tako, to me ne pitaj... :sta:
 
Ja mislim da je ovo velika GLUPOST da boja za IMT ne moze da se izmesa na osnovu uzorka. PRicam ovo zato sto mi je drugar farbar, i prisustvovao sam licno muckanju boja za pojedine automobile.

Lik u prodavnici se ponekad muci i dva sata da utrefi nijansu, i uvek uspe! On kad smucka boju, nanese je spricem na karticu, onda saceka da se osusi, pa dalje dodaje sta treba, i ako treba. Na ovaj nacin je muckao i boju za uspricavanje, i uvek je bilo "u dlaku".
 
E, vidis, ova trgovina sto mjesa boje kod nas radi sve kompjuterski i kad uzmes uzorak boje s auta koja je izbljedila i sta ja znam... kompjuter ju zamjesa da se ne vidi prijelaz boje uopce, samo sto novo lakirani dio nije izgreban, pa dok ne ispoliras cjeli auto, prelaz se vidi...

Kompjuter s uzorka nikako nije mogao namjesati boju, tj, namjesao ju je, al kad se sasusi, kao da se golub posro. mjenja nijansu.

Rucno se da zamjesati ali je jako tesko potrefiti nijansu i zato se i taj tvoj majstor muci ponekad i 2 sata da ju potrefi. Nigdje ne pise da je nemoguce zamjesati, ali kompjuterski ne ide...
 
E sad mi je jasnije....znaci nije da ne moze, nego nece! To je vec druga stvar.

A i ovaj prodavac sto radi s mojim drugarom je ovlasceni zastupnik nekoliko marki, od njih ima i mesalice, i kartice, i jos sto cuda, ali jednostavno mora da se doradi "rucno".

Pravilo je da se deo s kog se skida nijansa ispolira, i onda nema veze da li je izbledelo ili ne.
 
Kad se pravi farba za auto, onda se i prodavac u farbari vise trudi da bude ista, a kad je traktor u pitanju, onda je stav "pa to je samo traktor", pa zato ne bude ista nijansa.
Za automobile i nije toliki problem da se napravi dobra nijansa, sve farbare imaju ton karte i recepte, pa se lako nadje ako mu je fabricka farba. Ti recepti nisu na papiru nego u kompjuteru, pa se onda farbare reklamiraju "kompjutersko mesanje boja", a on u stvari tamo samo gleda sastojke, a na digitalnoj vagi meri tacne kolicine.
Jedna farbara je imala senzor za nijansu prikljucen na kompjuter, pa skenira uzorak, ali to nije bas bilo precizno, moralo je rucno da se doradi.
 
Može li mi neko preporučiti neku tečnost za skidanje rđe a da nije Максирост? Ovo ni za k**** nije.
 
Kontao sam da ću preći na žičanu četku što se montira na brusilicu. Jesi li radio nekad sa tim? Iskustva?
 
Shvatam. :D

Onda koje gruboće treba da bude šmirgl papir i otprilike koliko listova se potroši samo na jednu bočnu stranicu prikolice? Čisto da napravim kalkulaciju troškova.
 
@Attila

Najbolja varijanta je šmirgla na brusilicu ja sam šmirglao pre par dana cisternu za naftu 3000 litara potrošio tri šmirgle od 125 mm (finoća 80, e sad sve zavisi kakva je situacija kod tebe) ide kao ludo. još bolje ako imaš šmirglu od 180 mm nađi još jednog i gotovi ste za čas
 
Hvala, kolega! :ppozdrav:

Sutra ću uslikati prikolicu pa ćete da vidite kakvo je sra... ovaj... stanje! ::namigivanje::
 
Raspitaj se koliko košta peskarenje, pa vidi dali je bolje da šmirglaš ili da platiš...?
 
Peskarenje sam već odbacio kao opciju pošto ceo projekat finansiram iz svog džeparca... Uradiću sve sam, samo me interesuje koji metod će mi uštedeti malo više vremena i energije.
 
kupis 5 m2 smirgle 120,otkines komad stavis ga u ruku i trljas jedno 3 dana
pomaze i gajba piva,sednes na nju i lagano ispijas dok radis :ppozdrav:
 
Znači ako sam dobro shvatio: iako ostane koji tanak sloj rđe nakon šmirglanja, preko toga treba preći osnovnom bojom i onda neće probijati?
 
Nazad
Vrh