Limarsko-Farbarski radovi

2h4bak8.jpg
 
lakarije je napisao(la):
Pa pitaj majstora koja je to boja ako on već sigurno zna.
A ti u mešaoni boja što nemogu da izmešaju tu nijansu,sigurno nevole IMT :haha: :haha: :haha: :haha:

I da ga pitam koja je to boja, koja mi korist od toga, kad kod nas takve boje, ocito, nema jer ju i on nabavlja iz Srbije... A u mjesaoni boja radi jako dobra obiteljska prijateljica i radi bas na mjesanju boje...
 
Bobo, ja sam uzimao svijetlost lužani, baš za imt, crvenu su pogodili kao orginal ali je boja šasije poslje špricanja ispala prilično promašena, možda negdje i nađem sliku od tog traktora. Jedino neznam gdje punac nabavlja boje, on farba bar jednog mjesečno..
 
Kazem ti da u "kristini" ne mogu namjesati sivu boju... Ako oni ne mogu, drugdje necu ni pitati...

Kazem ti, ovo sto sam vidio ::lose::
Post je spojen: [time]1266968742[/time]
_________________________________________________
Ovaj 558 je u cjelosti bojan bojom iz Srbije:

Ovako je izgledao cim je doteran od majstora:

2204061434.jpg


Ovako izgleda danas, par godina kasnije:
p1000363e.jpg


p1000365.jpg


Ovaj 560 ima motor koji je radjen kod istog majstora kao i ovaj 558 iznad i majstor je odmah ofarbao motor, a ostatak traktora je covjek sam sredjivao i bojao "namjesanom" bojom koja se u piksi nije razlikovala od ove na motoru, al kad se osusila, to je izgledalo ovako:

p2160225.jpg
 
Motor je super ofarban, a ovo ostalo mi lici kao da je obicnom temeljnom bojom uradjeno. :sta:
 
Boja kojom je bojan ostatak traktora je siva pomjesana s crnom. U posudi je izgledala kao i ova na motoru, kad je covjek to namaljao (penzlom) izgledalo je OK, minimalna razlika u nijansama, al kad se osusilo, ispalo je ovako...

Zato ja trazim RAL sive IMT boje, jer moze pomoci jako puno i to ne samo meni.
 
Sve je to OK,ali originalne IMT boje,su kako sam čuo juče od jednog majstora koji baš sprema jedan 542 za farbanje 1350 din/kg(crvena),a on koristi neki auto lak od 300, 400 din/kg.Jeste da nije ista nijansa ali ipak je to velika razlika u ceni.A i taj auto-lak olepo izgleda
 
Ja sam kupio sivu pre neki dan i ofarbao motor na 542. Pravljena je po originalnoj "recepturi",a boje su helios slovenacka sintetika gde 1 kg kosta 1100 dinara. To je dakle jednokomponentna boja, skuplje akrilne boje koje su dvokomponentne su oko 2700 za set (1,7 l). Crvena IMT je iz rala 3002.
 
RAL je medjunarodno priznata paleta boja koja se koristi u teretnom,poljoprivrednom,masinskom i jos po nekom programu.
 
Znaci u prevodu ako sam dobro razumeo,odredjene nijanse odredjenih boja(naprimer nijanse crvena),koje se mogu koristiti u teretnom programu,poljo masinama...A recimo,na kolima nemogu ili nesmeju.
I obrnuto,one nijanse za kola nesmeju na kamionima!

Budalastina,vecu glupost nisam cuo.
 
Pa baš si lupio! Ko će meni da zabrani da farbam u onu boju u koju ja hoću?
 
Pa to su standardi i nisu obavezni.
Niko tebi Mityoo ne brani da ofarbas opela u rozo i udaris zelene dezene,ali ga novog nema u ponudi takvog jer imaju odredjene boje koje nude u fabrici.
Moze i po porudzbini ali to je vec druga prica...
 
lakarije je napisao(la):
Znaci u prevodu ako sam dobro razumeo,odredjene nijanse odredjenih boja(naprimer nijanse crvena),koje se mogu koristiti u teretnom programu,poljo masinama...A recimo,na kolima nemogu ili nesmeju.
I obrnuto,one nijanse za kola nesmeju na kamionima!


Budalastina,vecu glupost nisam cuo.
Ja sam samo na ovo mislio kad sam pisao post!
 
Imt je koristio dve crvene: Ral 3002 je ona tamnija (za 558 i masine iz Fop-a),a postoji po Duginom katalogu i malo svetlija crvena (za 539, 542) koja se zove Imt crvena-01, a siva Imt siva-02.
Te dve farbe su bile najbolje nijanse, provereno vise puta. Jedino je problem kod Duginih farbi sto ako stoji napolje traktor posle par godina izbledi.
Ne znam zasto nema svaka farbara isti katalog Helios sintetike, neki imaju recept za Imt, a neki ne?
 
Nazad
Vrh