Limarsko-Farbarski radovi

Rdja nije nikakav problem (dokazano milion puta) ,ali se mora dobro ocistiti taj gornji deo rdje. Nema sanse smirglati do "belog" jer ces ostariti dok to ne uradis. Najbitnije od svega je dobro zastiti osnovnom farbom jer na taj nacin konzervises metal,pa i rdju,i odlazes proces rdjanja bar na 20-30 god. Ako ti nije bitan spoljanji izgled onda ne moras da se trudis oko smirglanja,a ako ti je bitan onda malovise zuljanja finijim brusovima da farba bude lepa bez neravnina. Ima toga dosta jos,al' za sad toliko :cao:
 
Da se napokon pohvalim...
Posao je odrađen šmirglanjem, žičanom četkom na brusilici i mnooogo antirosta. Osnovna i emajl farba su marke Helios, sve je nanešeno četkom. A na kraju sam sve popunio silikonom da se u rupama ne zadržava kišnica, prašina, semenje itd.







sfdvuo.jpg


20f41sj.jpg


3482d6s.jpg
 
Točkovi će biti isto crveni, a ram će biti crn. No, to moram ostaviti za koji mesec jer mi sad opet počinju ispiti. ::lose::
 
Sigurno? Hoće li izdržati taj valjak? Kako da objasnim... Najveći problem mi je bio što se farba sušila već pri dodiru sa limom jer sam radio na suncu (a sunce upekloooo u 3lpm), tako da sam morao veoma brzo da četkam. Da li bi se u ovakvim uslovima onaj sunđer na valjku brzo stvrdnuo od sasušene farbe??
 
Okej - biće tako sledeći put! Valjak sa kratkim dlačicama. :D :ppozdrav:
 
Pištolj mi ne spominjite... To je bila kalvarija sa tim čudom!
Pozajmio mi je drug svoj pištolj, ali na kraju nikako nije hteo da radi kako treba. Rastavljali smo ga i temeljno prali razređivačem tri puta + produvavali sve otvore, podešavali šta god smo mogli, dodavali razređivača u farbu da smanjimo gustinu na najmanju moguću - i ništa!! :S
Pokrenemo kompresor, stisnemo ručicu na pištolju - a ono i dalje duva samo vazduh a farbe ništa! Ili kad napokon povuče farbu - jednostavno je pljune i napravi darmar po stranici. Na kraju sam popizdeo i batalio. Nije žvaka za seljaka kao što bi rekli. ::namigivanje::
 
Pa i ovako me je ova zezancija izašla 100 evra.
3 konzerve osnovne boje, 3 konzerve emajla, 5-6litara antirosta, 4-5 litara razređivača, 2 metra grube šmirgle, 10 listova vodene šmirgle, 2 vrste žičanih četki za brusilicu, disk sa čičak trakom za brusilicu... Jbt, više ni sam ne znam šta sam kupio!
Ali bukvalno sve sam isprobao na vražjoj prikolici... ::namigivanje::
 
Care, pomucio si se, ali sad imas prikolicu koje je kao da je juce izasla iz fabrike, i ako je zelis prodati, mozes uzeti lepe pare....
 
A, ne. Dno sanduka, ram i točkovi još nisu sređeni. Zakinuli bi mi tu koju hiljadarku. :) Ali neka, ram je u veoma dobrom stanju, može da čeka i do proleća. Nego kočnice treba da vidim na šta liče, ali to već nije za ovu temu. ::namigivanje::
 
Valjak sa dlačicama radi jako fino, i u nekim slučajevima je i bolje od pištolja, pogotovo kod lošije pripreme, jer ostvari bolji kontakt farbe sa površinom nego kad je duvano...
 
Nazad
Vrh