Lemken

@igordulic

Za te pare mozes kupiti dobar, zdrav plug 3+1 sa predpluznjacima i 'pijanim' tockom jedino sto taj plug nece biti vario kao ovaj.
 
Pa zato se i dvoumim,Al fazon je ako ne nadjem plug od 4 brazde a ovaj mi se pred nosom proda onda sta cu,zbog toga imam dilemu.
 
A sto se vario sistema tice nije neophodan mada sad da imam para nasao sam jednog za 7000e napolju 4 brazde,juce sam probao orati kuruznjak i rusu 1025 je dosta tesko bilo 105 cm zahvata da vuce tamo de je kombajn isao,i onda samo smanjim na 90 cm i opet idem po njivi extra,danas otisao da radim stniste tanjirano letos,i tu bi mi biloo malo i 90 cm i 105 cm zhvata jer sam terao 135 cm zahvata,a da ne pricam kad se uvratine rade opalis ga na 150 cm i tri puta prodjes i gotove su.
Prava stvar je taj vario jer se jako lako prilagodjavas uslovima.
Naravno mozes se to i brzinom regulisati ali onda se dovofdi u pitanje kako zaorava i koliko psihicki neko moze izdrzati polako da vozi,jer meni ako ne ide 7-8 km minimum onda to nije posao samo mucim sebe...
Post je spojen: [time]1297806224[/time]
_________________________________________________
Mačvanin 82 je napisao(la):
ima druže plugova puna Evropa! nemoj se sekiraš,pa ja sam Eberharda 3+1 prodao za 3700 al perverzija od pluga.
Ima kod nas jedan u selu susednom 4500e mada kome to posle prodati,ja kad sam cuo za to reko sta je to sto ne znaci da je los plug ali nije lemken ni kvederland ni vogel ako me razumes.
 
divlja svinja na plugu,dobri su to plugovi. čovek uzeo nov JD od 160ks i hteo samo Eberhardt da mu donesem. Al veruj ja jesam veliki ljubitelj Vogela,al mislim od Potingera i Kvernelanda nema ništa bolje ::namigivanje::
 
e Banaćanin,pa ako uzme 3+1 ima odma plug za 1025,a onu glavu četvrtu čuva dok neuzme jaču mašinu.
Post je spojen: [time]1297806755[/time]
_________________________________________________
::namigivanje::
 
Drugar je bas gledao jednog Eberhardt-a iz mog opisa za nekih 5000 evropljana oko 2000. godista.

I ja mislim da vario sistem nije neophodan mada nije lose imati mehanicki vario sistem kao sto sam vidjao na nekim plugovima jer je plug u startu dosta jeftiniji a glave su sve povezane pa umesto hidraulikom, toplingom regulises zahvat.

@igordulic

I ako uzmes tog Lemkena ti ga mozes vuci na punom zahvati sa 160ks opusteno a verujem da ga lako mozes prodati ako ti ne bude odgovarao...
 
obican vario sistem tj kad nema vario ti je kao na vogelu one rupe sto rucno pomeras svaku glavu a to sto ima topling kao sa strane to ti zbog podesavanja prve brazde zbog razmaka tockova,sem ako nije izvadjen klip pa stavljen topling onda povlacim sta sam reko.
Pa svakako 4 brazde da uzmem i da nije 3+1 meni metar rama duza ne smeta,rus ce to dici toga se ja ne bojim-samo bi skinuo po jednu glavu sa nosacem i cao.
Post je spojen: [time]1297864504[/time]
_________________________________________________
Pa to jedino sto lemkena je relativno lako se moze prodati,jer lemken je lemken uvek ce i biti.
 
Bas na to sam mislio sto si rekao u tekstu pre povlacenja reci.. :D Vidjao sam plugove ne jednom vec par puta koji imaju sve kao vario znaci glave su povezane da se pomeraju sve zajedno ali nema klipa vec toplinga. Ima i na netu slika samo mi se ne da da trazim..
 
Mačvanin 82 je napisao(la):
e Banaćanin,pa ako uzme 3+1 ima odma plug za 1025,a onu glavu četvrtu čuva dok neuzme jaču mašinu.
Post je spojen: [time]1297781555[/time]
_________________________________________________
::namigivanje::
Uh...ne razumemo se,ako uzme 3+1 i ore sa tri brazde sa rujom,posle uzme 160 ks npr,nabaci i cetvrtu i tera...ok-ali onda nema plug za ruju! :bravo: samo to kazem,nista vise-e sad ako onda pored jaceg traktora ne bi orao rujicom-to je trece,i u to ne ulazim. :ppozdrav:
 
Bio sma danas kod jednog coveka nasao sam za 5000e 4 brazde 3+1 ali nisu ovakve daske malo su nize i malko spiralnije al su nove.
 
To je ravnjak, jel? Isti sistem podesavanja kose vuce i zahvata prve glave preko paralelograma, ista pluzna tela kao i na prevrtacima. Sve u svemu - dobar plug.
 
Nazad
Vrh