Lemken

Raonike nemam orginal od privatnika su, dali broj daske nešto znači.
 
Sigurno da znači, jer verovatno su sa određenim daskama uklapali i nekoliko kataloški različitih raonika !!! E sad je pitanje dali neko zna ili ima negde na netu pronaći koji se raonici uklapaju u određene daske !
Napiši broj daske pa da uporedim sa mojima i eto ti mogućeg rešenja .....
 
Ima kolega Opal 110 i koliko se sećam kod njega ima 5 brezona na raoniku a kod mene je 4 kom, tako da od 110-ke nepašu.
 
<p>
Tako je i kod njega ja sam mislio da ima pet rupa. Raonici su na njegovom Opal-u 110 orginalni i ne pašu na moj plug. Samo šiljak odgovara a kod raonika se ne poklapaju rupe.</p>
 
Pitam za nekog ko se slabo snalazi sa kompjuterima i forumima, a hića mu je...

Hoće da kupi polovan plug obrtač Lemken 110 sa rešetkastim daskama (samo to je znao od oznaka pluga da mi kaže), pa me pita kako ti plugovi zaoravaju kukurzovinu. Ja sad ne mogu da čitam celu temu, a njemu je prilično hitno (valda bi sutra išao da ga vidi), pa ako neko od prisutnih forumaša zna kako se ponaša taj plug u zaoravanju veće mase bio bih mu zahvalan da nam pomogne...
 
Ima kod nas jedan opal 90 tri brazde obrtač gazda ga jako hvali da lepo zaorava i da se lako vuče. Čovek je realan i ima svakakve mašinerije.

- - - - - - - - - -

Isto su rešetkaste daske.
 
Pitam za nekog ko se slabo snalazi sa kompjuterima i forumima, a hića mu je...

Hoće da kupi polovan plug obrtač Lemken 110 sa rešetkastim daskama (samo to je znao od oznaka pluga da mi kaže), pa me pita kako ti plugovi zaoravaju kukurzovinu. Ja sad ne mogu da čitam celu temu, a njemu je prilično hitno (valda bi sutra išao da ga vidi), pa ako neko od prisutnih forumaša zna kako se ponaša taj plug u zaoravanju veće mase bio bih mu zahvalan da nam pomogne...
Moj kolega ima Oal 110 sa predplužnjacima, kukurzovinu zaorava tako da čovek pomisli da preorava štrnjiku.
 
Moj kolega ima Oal 110 sa predplužnjacima, kukurzovinu zaorava tako da čovek pomisli da preorava štrnjiku.

Sa punim daskama ili sa rešetkastim?

Za pune daske smo čuli na puno mesta da lepo zaorava, ali sa rešetkastim nismo čuli kako radi. Ovde u temi ima samo jedan klip zaoravanja Lemkena sa rešetkastom daskom, i vlasnik sam kaže da nije baš idealno zaoravanje kukurzovine. Samo nije napisao da l' zato što nije dobro podešen plug, ili prosto zbog tih rešetkastih dasaka.
 
Pitanje je da li su ti plugovi sa snimka imali predplužnjake, ja sam malo orao sa rešetkastim sa predplužnjacima u kukuruzištu i ide lepo i zaorava dobro i retko kad je zagušio i to što je zagušio je zbog rada šestorednog hedera pa iza slamotresa ostaje debelo šapurika u trakama, što se tiče rešetki znaš i sam da imam plug sa rešetkom i te priče da guši između prutova nepije vodu.
 
Nazad
Vrh