Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Bili smo na seminaru nekoliko dana u Kladovu pa iskoristili priliku da prelazimo u Rumuniju ( Severin )
Pili smo neka tocena piva i mogu vam reći da su naša bolja . Kažu da se naša prave od kukuruznog krupice i sl , pa nešto mislim od čega su ova Rumunska kad nemaju nikakav ukus a uz to i ne vataju ?
Vrućine samo takve , pili smo muški al se niko ne napi ?
5f8f8654afba0fb5eafb02df2edddd12.jpg
145f22ec0802c9fa601e78a5614bd1fc.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Evo neka fotka, sinoc sam pio veliko, danas resio da promenim pa pijem malo. Isto tako moze i iz krigle :) uvek kupujem tuborg, hteo da probam i calsberg ali nemaju na stanju, samo po porudzbini. Ja porucio, onaj zaboravio da naruci i tako da ga jos nisam probao. Ali je i skuplji.
eb43bf4e9ea2b1738ce36ed019bb5393.jpg
c7eec27721c9e2131c7233fc292243cd.jpg
9da4b31a77f2cff670a44bdb1ccc18b3.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Auuu. Ne smem ja da nabavim nešto tako gde ću konstantno imati protog dobrog , hladnog piva u velikim količinam na dohvat ruke.
Ovako slabo držim pivo u kući jer mi je nekako lakše da ga manje konzumiram kad moram da odem do radnje ili kafane. A i ne volim da ga pijem sam.
Možda pre nešto ovako sam mislio : https://novi.kupujemprodajem.com/ug...metalna-burenca-piva-od-5-6-l/oglas/143096689
Ne znam dal ovo pasuje. Mada vidjao sam nešto slično gde je u pitanju samo pumpa.
Uzeo bih nešto ovako da probam https://www.t-rex.rs/pivo/pivo-bure/heineken-bure-20-1/. Jel mora bure da nabavim. Možda mi i daju pošto drugar ima kafanu pa na konto toga? Kad nema nijedna pivara blizu mene. Ovu našu Vršačku uništili a bila je jedna od najačih u SFRJ.
 
Sva zavisi od gostiju. Koliko cesto dolaze i da li su pivski ili ne. Kad pijemo samo mi ukucani, od dve do tri nedelje. Nikad nije trajala vise od 3 nedelje pa ne znam da li se menja ukus. Ne bi trebalo jer je pivo uvek u toj plasticnoj boci, nema dodira sa vazduhom.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ova je draught master, za calsberg, tuborg i lav pivo. Ostala ne mogu. Nema co2, obican frizider koji iskljucuje na 2, a ukljucuje na 5 stepena (moze i da se menja temperatura). Ja sam je kupio na KP, kostala je 150e pre 5-6 god. Sada su sigurno skuplje. Ima i noviji tip, ustvari sve je isto ali ima ogradocu, resetku gde drzis casu i ovaj deo gore je drugaciji, sjajan. Case sam kupio isto na KP, uglavnom ovi sto imaju ugostiteljske objekte dobijaju za dz, konobari posle preprodaju. 1000 din po kompletu (6 kom).

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Pivo dolazi u plasticnoj ambalazi koja se ubaci u jedan deo koji je takodje od plastike i kada se zatvori on zadihtuje i ne pusta vazduh. Kompresor druka vazduh u taj deo koji se zatvori i vrsi pritisak na bure sa pivom. Ono se guzva dok se skroz je isprazni, plastika je mekana. Kad nestane, ispustis vazduh, otvoris, ubacis novo pivo, i sve ispocetka.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 


Evo ovako izgleda noviji tip, ima ogradicu i drugaciji je ovaj kraj gore, sve ostalo isto.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh