Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Ako voliš masline,nađi kalamata polu zrele,sa fetom idu ko guza nošu...
 
Hmmm , interesantno kako alkohol spaja ljude . Razmišljao sam se dal da na letovanje ponesem malo rakije , retko pijem a sam i nikako . U trenutku pakovanja ne nadjem malu flašu i spodbijem onu od 1.5L .
Prvo jutro tek stigli ( preko agencije ) , rasporedili se po sobama ( 8 porodica ) niko nikog ne zna , svako na svojoj terasi pije se kafa , doručkuje i pravac plaža .
Drugo jutro ( jutros ) žena skuvala kafu , ja pošto to ne pijem izvadim rakiju iz friza da gucnem jednu na terasi .
Sa sprata neko pita " jel domaća " ja kažem jeste , ajde na po jednu , nije još sišao iz dvorišta neko drugi vice " jel ladna " ja kažem ko led , zovem i njega dodji komšija al ponesi čašice pošto imam samo ove velike za vodu a on se smeje i kaže " nema veze ja sam iz njih navikao " . To komešanje (7 i 30) probudi komšiju ( terasa do mene ) pa i on zakorači preko ograde ( da se razbudi )
Za Tili čas posedasmo nas 4 ( Kraljevo , Niš , Čačak i neko mesto u Vojvodini ) a da se pre toga uopšte nismo znali .
Neko je u međuvremenu doneo i čašice .
Zahvaljujući nama i žene su se međusobno upoznale , zajedno su na plaži a mi u međuvremenu možemo slobodno na toceno pivo ( da gasimo rakiju )
 
Poslednja izmena:
Ako voliš masline,nađi kalamata polu zrele,sa fetom idu ko guza nošu...
Koji proizvodjač? Kakve zu polu zrele? Žućkaste ili blago crvenkaste? Obožavam masline u većini oblika.
@dusanboss, novosadska pivara puni, počeli su skoro,pre možda mesec dana. Znam jer burazer radi tamo.
Evo danas ga pijem iz lemenke i piše "made in EU". Narvano da ne verujem u sve što piše (žuljaju te tarbe jbg. :)), ali valda bi trebali da napišu poreklo???
Bi a? Sad kad se zamislim, zabole ih K! Dokle god ne truješ ljude sve je OK (barem velike firme, nama će zbraniti i jaja da prodajemo. Čim ih toliko traže gospoje iz grada :)). Setimo se se samo Rakije sa guslarom "Zozovača" koja je ubila 43 ljudi. Evo sad čitam o tome i neverujem. Navodno je neki Živadinović kopio nekih 2300l metil-alkohola od nekog Bitevića koji je to uzeo na ime duga od nekog Radića. Hmm odakle tom Radiću metil alkohol? Ne znam al sad ću da vidim šta mogu da saznam. I ko uzima metil alkohol za dug? (znači i tu su izmutili kolko god su mogli) Inače pre 10 g maznuli 10 l zozovače koja je trebala da bude uništena pre 25 g, Milsim da se do sad sve to popilo, Kad ga mešaš sa etil alkoholom bude to dobro ;). https://www.vreme.com/nedelja/guslar-na-slobodi/


Sad sam pao u zamku i razmišljam koliko je toga tačno na etiketi prehrambenih proizvoda i ko to kontroliše? U suštini ubedjen sam da mogu da pišu manje više šta žele osim ako neko ne podnese neku tužbu (Koja će večno trajati i mali čovek će na karju izgubiti) ili da se firma nekako zameri vlastima (npr. ne plate reket ) ili nekoj isto jakoj firmi. E tad će krenuti prava hajka. Tad ima da im nadju i šta imaju i šta nemaju.
Zaključak: Ne možeš im verovati ili sve što napišu moraš uzeti sa dozom rezerve.
 
Poslednja izmena:
Najstrasnije kod nas je to da se za vecinu prehrambinih proizvoda i ostalo kontrolise ispravnost tako sto se redovno uzima ili salje jedan uzora , npr jednom dnevno ili uglavnom rjedje . Proizvodjac ,trgovac ili prevoznik ili sam nosi ili inspekcija uzima i to je to . Po ustaljenom rasporedu. Rijetke su vantedne kontrole i visekratno uzorkovanje. Dali je ostatak proizvodnje u medjuvremenu isti po sastavu ? Nadajmo se da jest.
 
Pre neki dan ostao bez piva, pa dopunio juce. Nesto nisu htele slike da se dodaju, od jutros radi. Ovako izgleda zamena.
95ecb364efb8b4ba2398c6536dc12d97.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Oces da nas navadis .
Verovatno si pominjao ranije ali mi brže da te priupitam koliko zavata i košta taj " balon " piva ?
 
Za pocetak dodjite da probate! :) 20l tuborg je 4400. Lav je jeftiniji, calsberg skuplji. Ne znam cene.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Toliko, pre 5 god kada sam je uzeo bilo je 3200. Izmenio sam god.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ne znam zasto sada tako pakuju, ranije je bilo zeleno bure, ali isto providno. A sad ovo kao vuce na plavo. Boja piva je zuta...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Držim se , onda, i dalje, isprobanog recepta...
Pola gajbe u dnu frižidera, a pola na dnu bunara od 17 metara , kao "ratna" rezerva... 🍻
6 komada u korpici, kao priručna apoteka, iliti , "prva pomoć" , a za svaki slučaj...
JBŠ ti te tvoje skalamerije, novotarije , treba ti *Uputstvo za upotrebu* da popiješ pivu , a u cajtnotu si, žedan ko pašče...:p
 
Pa sigurno ne nosim tocilicu na njivu. U frizideru uvek ima pivo, uglavnom nisko. Ali sta cu kada volim i toceno ;)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Uf, i ja bas volim pivo. I nikako da mi dosadi, mogu i cele zime da ga pijem. :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh