Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Primetio sam nešto , poterala šara par meseci unazad išao na večerinke u nekoliko lokalnih ( elitnih ) restorana i ni u jednom nije imalo bilo koje " toceno " pivo !
Kad ga nema sad u sezoni ( leto ) kad će da ga ima ?
Možda se mora otići u pivnicu ako baš želiš toceno ?
 
Malo doživljaja iz Vinskog parka.
8fdd3b3ac92291e2f0ef76d8715a466e.jpg
b1205d650636fe30ee55693c4918d807.jpg
00913daed608710d8482a82a10fc1847.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Puni se u Novom Sadu. Baš je dobar silver.
U NS? Koja pivara? Mislim da sam pročitao da je uvozno iz Grčke valjda. Ne znam. Vrlo moguće da grešim.


Stigla točilica i "gerino" pivo...
Ako bude malo 2 boce od 20l kaže gera nije problem donećemo koliko treba...😁
A ono ladno savršeno,točilica sama hladi,već pola stradalo za slobodu otadžbine a gosti još nisu ni počeli da dolaze...😁😁
Druže raci mi šta mi je potrebno kako bih u svojoj kući mogao da uživam u točenom pivu. Ne znam mnogo o tome sem da mi je potrebno to alu burence koju ću odneti u pivaru da mi zamene sa punim i da je rok trajanja mnogo kraći. Valjda 2 nedelje??? Takodje znam da je ukus neopredivo bolje od ovih pasterizovanih il šta već.
Jel mi je potrebna i točilica? Meni nije bitna kakva je samo da mogu da sipam. Ili može nekako i bez nje?
Gde i kako da dodjem do burenceta? Mislim da ima i manja. 20l mi je malo mnogo (Mada desi se da bude i malo :))
 
Po meni najbolje pivo koje sam pio je Paulaner toceno nefiltrirano.. Pravo pivo!
Ovo ostalo sve kukuruzna krupica... Nije videlo hmelja,jecma,psenice uopste!
 
@dusanboss znam da ima polovnih točilica za oko 250e polovnih..
Ovo je mnogo jednostavnija varijanta, gera je naš inđinčanin,koji u krečedinu ima svoj pogon,počeo čovek da pravi pivo za sebe jer mu kupovna nisu odgovarala i biznis počeo sam od sebe da se širi...za ovakve prilike kod njega kupimo bocu sa pivom(ili više) a točiicu dobijamo gratis na korišćenje, za redovne mušterije nije problem i da se zadrži koji dan,za ostale otprilike koliko slavlje traje tj do sutradan...
 
Imas vise vrsta tocilica. Ove na metalno bure koriste i co2, creva se kace na bure pa se u njima zadrzava pivo koje na sledecem prvom tocenju moras da bacis. Kod svake zamene boce moraju i creva da se odrzavaju. Imas i one frizider tocilice (draught master) gde je pivo u plasticnoj boci koja ima svoje crevo i ono se baca zajedno sa bocom. Ne treba co2. Ali to je samo za calsberg/tuborg/lav. Boca tuborg 20l je 4390, ja sam kupio u petak. Idi na draught master . Com pa vidi kako to izgleda, to je flex sistem. Takve tocilice uglavnom vidjas po kaficima gde toce lav/tuborg. I jedne i druge mogu da se nadju na KP.
 
Nazad
Vrh