Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Auuu, ti si bas voleo dobro da se napijes :D
Ja pijem dok mi prija, litar, malo jace nekad i to je to.. Ne volim da se napijam, cak i ta litra mi nekad bude mnogo ako nije kvalitetno vino.. I naravno ako imam dobru podlogu, ako nema hrane jedno pivo ili 2 spricera max i nema dalje sto se mene tice..
Volim ja i sad nego mi je kiselina sjebala zeludac , pa sam okrenuo na pivo .🙂 Inace spricer - nenadmasivo pice !
 
Volim ja i sad nego mi je kiselina sjebala zeludac , pa sam okrenuo na pivo .🙂 Inace spricer - nenadmasivo pice !
Uzmi caj od kantariona pre jela. Mislim da ce ti se oporaviti zeludac od njega.

Sokice slabo pijem, samo vodu i alkohol. Vina domaca, onu kupovnu hemiju neka hvala. Rakiju pijem svoju.
Vodu preferiram Sanacku, Odmenjusku ili gradsku. Sanacka sidu leci. ;)
 
Uzmi caj od kantariona pre jela. Mislim da ce ti se oporaviti zeludac od njega.
Probao sve i svasta . Cajeve , razne biljke u sirovom obliku, cak sam mesec dana i mekinje ko svinja jeo svakog jutra i nista . Vec 6-7 god. svako jutro popijem Nolpazu/ Panrazol i miran sam ceo dan ,ali vino sam ipak batalio . I kafu moram .
 
Nemoj kafu na prazan zeludac, imam druga sjebao zeludac sa gaziranim sokovima i kafama.


Iz Kragujevca ide voda ?
 
Колико ви то попијете кад вас болЕ глава? Да попијете 2-3 или 4 не би било проблема.
Tako je je Jovo. 2-3 nikad nije problem. Nego problem sa tom glavoboljom uglavnom nastaje posle nekih... aj da kažemo desetak ovih regularnih na koje si ti (ja) i tvoj organizam navikli.
E onda, iz ovog ili onog razloga nestane tog tvog regularnog piva. I ti jadan, šta ćeš. Pije ti se još, al nema tvog piva pa uzmeš šta ti je pri ruci tad. E onda ponekad dolazi do te čuvene glovobolje izazvane ubacivanje stranog piva u organizam koji na isto nije navikao. Znači prave pivopije će me savršeno razumeti.
Ponekad je dovoljno čak samo jedno pivo koje ti ne odgovara da bi te dobar deo sutrašnjeg dana bolela glava. Treba napomenutu da u slučaju da si nastavio sa svojom sortom piva sutradan ne bi bilo nikakvih problema čak i da si dodao nekih 3-4 zidarca istog.
Iz nekog razloga kad presečeš svoju standardnu vrstu piva tvoje telo odreaguje glavoboljom. Što se tu dešava, ne znam? Ali izgleda da Jelen pivo prednjači u tom izazivanju glavobolje. (Naravno za ljude koji ga inace ne piju).
 
Poslednja izmena:
Volim ja i sad nego mi je kiselina sjebala zeludac , pa sam okrenuo na pivo .🙂 Inace spricer - nenadmasivo pice !
Mene od piva ubi kiselina. Moraću prestati da ga pijem iz tog razloga dok ne napravim neki ozbiljniji problem!
Ok to ali sta radi ta krupica organizmu ?
Pa ne šteti ništa. Ali nije u tome fora. Fora je da neko može na toj etiketi da napiše šta god hoće i nikom ništa, tj. prdaju nam muda za bubrege. Što znači da mugu bez problema da ubace i štetne stvari i ti to nećeš znati jer očigledno da nemaju zakonsku obavezu da ti prikažu na etiketi to što ti prodaju. Neko reče (ili sam pročitao) da u Nemačkoj napitak koji u sebi sadrži kukuruz ne može da se prodaje kao pivo!!!
Ma šta bre zna Švabo! Stavi de kuruze tu. Piva je piva, saš još ti da mi biraš tu! Idi u Njemačku pa tamo biraj! :)

A tim GMO izrazom se tako frlja i po ovom forumu, a i po Srbiji uopšteno bez da iko objašnjava ša je to taj čuveni GMO, zašto je štetan i da li ga jedemo ili ne.
I da jedemo ga. Verovatno skoro isto ko i Ameri. Svako seme žitarica i većine svega je u stvar na neki način genetski modifikovano. Ali tu treba povući liniju i razvrstati genetske modifikacije koje apsolutno nisu štetne od onih koje potencijalno mogu biti opasne do onih koje provereno štete ljudskom zdarvlju. Što kaže onaj glupavi film ima to 50 nijansi sive. Ali ovo je tema o pivu tako da neću više o ovome ovde!
Ne znam... zašto taj GMO izaziva takvu paniku kod ljudi pri samom pomenu. I to ne samo kad nas.
 
Ja vam kažem da jeftina piva prave sa praškom. Lidl ima pivo od 30-40 din, pa vidi na koji način ga pravi..
Cena konzerve i transporta je verovatno preko 10 din a vidi koliko košta ostalo..
 
Evo slikao sam . Da krenemo da unistavamo pivare 🤣
IMG-20230725-081719.jpg
 
Не, само кад сам почео да радим и дошао где се спрема течна исхрана мислио сам да неко просипа пиво. Кад оно силажа у базенима... Прешао на вињак .
 
Не, само кад сам почео да радим и дошао где се спрема течна исхрана мислио сам да неко просипа пиво. Кад оно силажа у базенима... Прешао на вињак .
Ja lepo kazem da si lobosta vinara 🤣
Aj da si rekao presao sam na rakiju . Gde nadje vinjak destilat od grozdja 😃
 
Nazad
Vrh