Kultivatori (špartači)

Ako je medjuredni razmak 70cm na koliko namestite da vam spartaju motikice?
50cm?
 
Зависи од корена културе коју шпартамо,могу лако жиле да се оштете а није добро ни само прелетети онако од реда.
 
Ja dodao na sedmoredni jos dve baterije, nasao malo koristen 5 redi pa ga skratio i prebacio na moj, sce dobro osim sto nisam obratio paznju na te tockice, sad vidim da te sto sam dodao se jako klimaju i kada podmazujem izgledaju kao da nemaju lezaj.. jel moze u njih da se ubaci lezajevi?
 
Naravno da može. Samo mora da se naprave druge osovinice koliko se sećam. Kod nas su tu ubačeni ležajevi pre nego što je tupanjac počeo da ih stavlja... (tupanjac stavlja i semering sada kako je rekao, tako da su ležajevi skoro večni ko redovno podmazuje... )
 
Naravno da može. Samo mora da se naprave druge osovinice koliko se sećam. Kod nas su tu ubačeni ležajevi pre nego što je tupanjac počeo da ih stavlja... (tupanjac stavlja i semering sada kako je rekao, tako da su ležajevi skoro večni ko redovno podmazuje... )
Kod mene nemaju mazalice na tim tockovima,samo na ona dva glavna.
 
Koja je visina tupanjac klasičnog špartača, da li je viši od ovog sa s oprugama?
 
Ja sam zadovoljan sa tupanjcem, jedino je nizak, mislio sam da uzmem klasican ako je visi, agromerkur pravi takodje klasične, posle ovih divljanja cena nemam ni prestavu koliko bi kostao...
 
Nazad
Vrh