Kultivatori (špartači)

Juce prosiren na 6 redi(na preklop) imt spartac, dali ostaviti tockove za vestacko djubrivo(kutije skinute).
 
Dosta je teži ovako, moždaga je sa točkovima lakše naštelovati što se tiče dubine špartanja. Bez njih je sav teret na toplingu, bar ja tako mislim.
 
И ја би га скинуо мекани су носачи тог точка а и хоће да прави проблем у штеловању дубине предњих точкова.Доста сам радио са њим тј бацање ђубрива у шпартању ранијих година.
 
Koliko se sećam dubina špartanja se štelovala tako štose npr pod točkove od đubriva pdmetne daska debljine 5cm a ostalo sve da bude ravno na betonu.
 
Може и тако говорим о штеловању точкова који воде а овај нема штеловање тј спрам њега штелујете цео шпартач.
 
A da staviš jedan na sredinu? Noviji tipovi imaju tako jedan na sredini,a stariji na krajevima po jedan. Pričam o četvororednim.
 
I ja se slažem,na betonu podesim da su poluge u istoj ravni ,naravno i visina motika a u njivi sve ostalo.
Uglavnom one motike iza točka traktora trebaju ići malo dublje od ostalih zbog sabijenije zemlje...
 
Tombica imam već dugo špartač sa S oprugama made in Vojka.Nisam ga skrljao do sada a poželjno je namontirati samooštreće motičice na opruge i onda se dobije prava stvar.
 
Nazad
Vrh