Kultivatori (špartači)

Drugari zamolio bih nekoga ko ima IMT špartač a da je zameni one stare motičice sa S oprugama neka stavi sliku ovde. Izvrteo sam celu temu ali nigde nisam našao sliku. Ja ima onaj dvoredni i hteo bih da zameni sve motike i da stavim ove S opruge sa pačijim šapama. Interesuje me da li na ove postojeće nosače za motičice (one četvrtke za zadnje) mogu da se iskoriste i za S opruge? Generalno šta sve od novih delova mi još treba da nabavim da ovo sve uradio? Negde sam ovde video da onaj plavi špartač ima 5 S opruga koje idu između dve vrste kukuruza. Hvala na slici i savetu.
 
https://ibb.co/SsjhmDk]
20220124-153211.jpg
[/URL][/url]
 
Da li ima problema sa tim s oprugama, da li hoce da podgrne usev, i kako sece travu ako je ima..
 
Hoće blago da podgrnu usev.Ako se stave samooštreće motičice rešava uspešno kako sitnu tako i veću travu, ako se ide sa običnim motičicama hoće da preskoči travu a u tvrdom neće u zemlju već samo grebe od gore, pogotovo kada brazda naiđe na trag gde je gazio točak traktora.
 
Imenjace ako si mislio na ovo, tu ne pomazu nove caure. Skoro na svakom se pojede i ta kriva osovina koja ne moze da se popravi, ja tu napravim od poliamida caure ali celom duzinom i tako uvatim i srednji dio osovine koji nije potrosen.
8f6d6743df9dd931c59bd4de1f5cf7bf.jpg


Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
 
Ми смо исто одсецали те криве осовине и нове наваривали, а вамо пиксновали стиме што смо рајборером разбушивали рупе и правили много дуже чауре.
 
Na šestorednom tupanjcu nemamo ona dva tocka. Do sada ga je na hidraulici nosio imt542 i nije bilo problema, kako ce to biti sa belorusom? Moram li dodati te točkiće za upravljanje? Idem od toga da ce poluge uvek malo upustati
 
Koji lezaji idu na imt spartacu u onim malim tockovima naprijed?
A sta bude na velikom tocku sto pogoni kutije za vestak,dal su piksne ili lezaji?
 
Nazad
Vrh