Kukuruzna silaža

Šta je ovo sada koji đavo???
718083154dd48573b7889f2ef45a2e0b.jpg
6273c0ab02e5b7c4d6cbc0a06708e267.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
I ja ove godine imam velikih problema sa kvarenjem, ne znam iz kog razloga, ali sredina se kvari celom sirinom.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
To je sve zbog plamenca.Nisam čuo da se neko hvalio da mu se ne kvari već svako ima problem, neko manje, neko više.Kod mene takođe ima kvarenja, baciće se otprilike jedna prikolica.
 
Kod mene bilo samo na pocetku kad sam otvorio jamu, sto nije bio slucaj predhodnih godina.
Isto nisam mogao da zakljucim zasto.
Sad u sredini zdrava uredno, mrvice nisam bacio.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Isto kod jednog prijatelja se pojavljuju tako grudve budjave po sredini silaze. Nekog logicnog objasnjenja nemam,ili je plamenac kako kaze matic ili je ona crna bolest klipa (glavnica) koje je imao dosta na njivi.
Ja za sada nemam problema,ubudjao se mozda 1m2 povrsice i 10cm u dubidnu gde se verovatno probusio najlon odozgo. Posto se silaza uzima masinski to je sve proslo kroz jasle tako da bacanja jos nije bilo.
 
Počinju li kakvu silazni radovi,kod mene zbog svinja ovih dana ide kashmir fao 360
 
Mi zavrsli sa silazom za ovu godinu bilo je svakakvog kukuruza i dobrog i loseg cak smo isilirali i ono sto smo mislili da beremo posto su divlje svinje jedno trideset posto vec unistili pa na kraju nebi ostalo nista od njega. Koristili smo inakulant posto je bilo mnogo jalovih biljaka

 
Kolege potreban mi je jedan savet, naime juce sam poceo silazu da radim uradio sam jedno 30 %, e sad usledn nekih ne predviđenih problema mogu tek da nastavim od utorka srede da radim, da li moze da stoji tako otvorena ovih par dana da li ima neko iskustva?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Ja sam tako radio prosle godine, nije bilo problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pocne ali ne bude joj nista, msm ne pocne da se kvari.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvala vam na pomoci i korisnim savetima

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh