Kukuruzna silaža

Ne stavljam ništa, ide direktno na zemlju.Pokrivanje se odradi maksimalno moguće i nema nikakvih problema.
 
Mi stavljamo slame ispod pre nego sipamo silazu malo nakvasimo, nema potrebe nejlon da se stavlja
 
I ja stavim slame malo i to je to.
Ranije smo pravili kanal oko kamare da ne ulazi voda ispod ali ni to nije potrebno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vreme je da se priprema kukuruzna silaža za ishranu goveda preko zime. Ova operacija se poklapa sa godišnjicom prerane smrti našeg Milorada Novakovića-Teče i pošto silažu radimo na njivama koje je on obrađivao, želim da ovaj video posvetim njemu i sećanju na tog divnog čoveka, prijatelja i domaćina. Kako je to sve izgledalo, pogledajte u videu...
Mehanizacija u videu:
Silo kombajn New Holland fx 38
John Deere 6930 x2
Mtz Belarus 1221.3
Mtz Belarus 1025
Mtz Belarus 892
Zmaj 8 t prikolice x6
Hummel
Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!


Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Kod gazenja je problem sto niko nece da gazi, svima dosadno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gledam ovde po forumu a i generalno cuo od ljudi da se gazi po ceo dan pa onda sutradan opet,cak neki gaze i 3 dana pa kako da ne bude dosadno ja bi poludeo. Ja mislim da to apsolutno nema potrebe toliko gaziti.Kada radim silazu jedan traktor gazi i utovarivacem gura gde treba + jedan ili 2 radnika na fino rasporede po coskovima.Inokulant stavim fazon preporucena kolicina za 50t silaze ja je stavim na 200 t.Kada se zavrsi siliranje udjem sa velikim traktorom izgazim sat vremena i zatvaram odmah. Nikada nisam imao problema.Jedino sta radim a vecina drugih ne radi je sto stavljam najlon i na zemlju,volim kada je kompletno zatvorena sa svi strana (kao virsla).Sta znam nekako mi je to sigurica i tako sam navikao za par hiljada dinara koliko isti kosta stvarno ne bi rizikovao.
 
Musovac
Malo mase stize u jamu i lako se ugazi
Gde ulazi vise mase odjednom mora da se gazi dugo
Kod mene odjednom se kipuje po 8-9 zmajevki pa se onad gura i gazi
Skoro smo kod poznanika radili 45 ha za dan ipo
U prevozu 4kade i dve prikolice damperice a kolili ja sa 4 reda i jaguar sa 6
Jama na oko kilometar od njive,i o ni su gazili non stop 3 dana

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Kod mene iskipuju sve od jednom i onda razgrćem i gazim, ne mogu da mi doteraju kadu po kadu već mora kako mora, gazim toga dana kada iskipuju i ceo sledeći pa pokrivam, nisam imao problema sa kvarenjem.Drugari siliraju ogromnu količinu silaže, takođe kamionski prevoz sa kadama, telehendler uzgrće, razvlači i gazi plus još dva traktora, 50 kada odrade za dva ipo tri dana ali se gazi svaka iskipovana kada ponaosob.
 
Razumem,to su ipak ogromne kolicine i nemam iskustva. Ja obicno sjebem 4-5 hektara sa dvorednim silokombajnom za dan a vuku 4 traktora sa malim prikolicama(sa arnjevima). Kad se jedna iskipuje razvuce se i izgazi svuda od prilike 2-3 puta i do tada stigne sledeca i tako u krug.
 
Nama je 20 prikolica za dan mera da se uradi, traktor na jami se prakticno ne gasi, sem dok se iskipuje i razbaci nova prikolica, nije odredjeno da se mora preci 3-4-5 puta, bitno je da se dobro ugazi.
Silaza se tesko sabija ako je sarovka zrela ili izgorela, mnogo je bitno dobar momenat.
Samo ja teram silokombajn pa je najteze izgurati tih 4-5 dana, traktor star pa je buka nesnosljiva jos temperature kad budu preko 30°, greje odozgo a jara od motora pali po nogama...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Trudim se da sa takvima ne polemisem, takav je najblaze receno bezobrazan jer to nikad nije radio a zna da nije tesko, obicno se istakne neki od radnika bas taj dan u silazi da drvi kome je teze
On ustao i dosao kod mene, ja pre toga sve podmazao, nasuo gorivo u 5 traktora i namirio marvu.
Kad dodju samo uskacu u traktore, nikad nisu pogledali ulje, vodu, gorivo, nista ih ne zanima, na jami ko bude ozbiljan ja mu kazem da proverava kline na prikolicama...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Juce zavrsili silazu kukuruza sejanog posle 1 juna(razorana detelina).Kao i uvek uka buka i zurba tako da sam slabo slikao.
379655036_684830669866689_7040494049663407589_n.jpg

379640975_254178677600093_8878973960651556907_n.jpg
 
Nazad
Vrh