Kukuruzna silaža

Znam, mene glava boli kad pocnem razmisljati o tome.
Probao sam svasta, ovaj nekako daje najvise mase, zadovoljan sam i na klip, u dobroj godini bude sasvim dobar.
Viska silaze ne moze biti tako da se uvek isece sve.
Taj Pionir, govoris za silazu?


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jatakodje sejem pionir za silazu vec odavno kao i vecina u selu... u konaktu sam sa jednim slovencom koji ne moze da se nacudi sto ne sejemo as silazni, kod njih samo njega seju
 
Zavrsili i mi silazu nikad se ne ponovilo katastrofa. Sa 18 lanaca 21 prikolica ova sa snimka najbolji kukuruz. Od 1 marta do das 49 litara kise ni silaze ni deteline kako cemo preziveti ovu godinu samo bog zna

 
Pionir 0725 je odličan silažni hibrid, sejemo ga već par godina, jedino LG helen može da mu parira. Od domaćih jedino sejemo još AS 144, ostalo je sve tanko, velika stabljika mali klip.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Hvala, do sada imam iskustva kada se nastavi dan za danom, nisam preskakao tj pauzirao dan ali izgleda da će se ove lude godine i to raditi.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Mi smo juce radili, treba danas da nastavimo ako bude moglo da se ide po njivi, nocas pala dobra kisa...
b0de7d35744f0f7c192d0b9ecd3d772a.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Malo je zezala kisa ali od ponedeljka opet pun gas.
Kukuruz podlegao susi...
Seku se skoro cele povrsine zasejane da se iskoristi bar na neki nacin.
Imao sam negde slike kukuruza kako izgleda ali su nestale u akciji...
Sta cemo raditi za kukuruz, Bog zna, ja imam jos starog ali maksimalno do decembra.
005b790d09ed703cd8ad6db7904e220c.jpg
b9e271363ad013327a8e2833cd423c81.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Juče uradjen kws-ov mikado, kao u srećnim godinama, rakovica je posustajala na momente je kvačilo radilo, 4m je bio visok bliže reci, ali nije na celoj njivi bilo tako nažalost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hurliman ne može za izdrži, nije to Srbin konstrusiao. Prošle godine sam ja radio silazu sa Hurlimanom, ide dobro al je malo nepregledan pa tata ne može da se navikne pa rakovicu ganja. Ta njiva je imala prinos oko 40t po ha a prosek je oko 30t ha, nije loše generalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh