Kukuruzna silaža

Dragane, vasa zemlja za obradu ne pozeleti ni sebi ni drugome ali kad rodi, razbija.
Imam par njiva sa takvom strukturom zemlje, neverovatno kako sacuva vlagu.
I pored toga sto uvek daje dobar prinos bila susna ili kisna godina, meni se ne svidja zbog te obrade pa su mi ipak draze parcele gde ce na susi podbaciti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jeste nezgodna jako. Na primer ta parcela gde je bio mikado nikad nije orana u jesen ili zimu, samo prolećno oranje i to danas se ore, sutra setva. U protivnom može da se desi da udjes u nju tek u junu ako je kišovitije prolece. Meni to nije bilo jasno jer smo ucili na fakultetu da zimsko oranje nema alternativu, dok se nisam opekao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
856e396eed875211d23495c06a1f987d.jpg


Evo ga mikado od pre neki dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi se takvih kukuruza samo sećamo prošle godine ubila suša + grad a ove samo suša. U ataru nije bilo kukuruza većeg od 170-180cm sa metlicom ...

Ne znam da li može da se oceni sa slika ali stabljika otprilike do pola gume od Rusa.

Kod nas silaže počele da se rade posle 20. jula. Ja moju uradio 3. avgusta i mogao sam ranije. Još koji dan da sam čekao i bilo bi kasno.
7dd27a530b9d0fef7eb8d834e8ec625a.jpg
5c9647476089d4bf4529b24ccbdc0211.jpg
8c07184c41c83ddfc7e489f238892373.jpg


Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Šta li može da bude razlog? Juče i danas sam počeo da nalećem na pogačice u silaži. Pre toga, 15 dana otkad je načeta nisam bacio ni trunku. Odlično je ugažena i ovo se pojavljuje u sredini.
a01265359c4c8478afb9d68010002736.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Da nije kapalo ulje iz traktora ili prikolice?
Ulje nije sigurno,prosle godine mi je puklo crevo od prikolice i iscurelo je dosta ulja na jedno mesto,to sam obelezio i pratio i nije bilo nikakve vidljive razlike sa ostalom silazom
Pisao sam vec o tome
Verovatno plamenac a to kad das kravama prvo njega pojedu
Kod mene ove godine nema takvih grudvi

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Moji su pre bili ubedjeni da kad kane ulje ili nafta sa traktora tu bude grudva.
Pa su pod traktor koji gazi podvlacili cebad i najlone, pravili bauka od toga cak i kad je traktor uredan (suv).
I ja sam shvatio da to nema veze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja jednu jamu i ne zatvaram.
Fermentacija radi svoje a ti svoje.
Jedino musarice hoce da izbiju oci

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh