Kukuruzna silaža

2010. g. nastavak

3bd807e2.jpg


11904014.jpg


24509ba3.jpg


3abc9f2b.jpg


321dfa0b.jpg


64c1c824.jpg


4de9b76e.jpg


5dfaa318.jpg


03804763.jpg


33e2c6c6.jpg
 
2010. g. nastavak

b0002163.jpg


5b56f61a.jpg


fe4ea37e.jpg


e30f330b.jpg


9fdfb259.jpg


deckima je bilo dosadno pa su malo odmjeravali snagu

bfe7eedb.jpg


dd99b428.jpg



evo ovo je napokon kraj , ispricavam se ako nekome smeta previse slika ali mi je jednostavno tesko izdvojiti koje da stavim a koje ne.
 
Ala su masine da covek padne na d.... debelo meso.
Jesu sve njegove ili se njih par udruzilo ?

imas u ovom postu http://poljoinfo.com/showthread.php?876-Kukuruzna-sila%C5%BEa&p=359622&viewfull=1#post359622 obicno se udruze trojica , cetvorica, petorica jer malo je onih koji to mogu sami odraditi , a ovi koji rade prijevoz usluzno racunaju 20€ po prikolici

jucer ( u bem ti koliko je vec sati) :spavam: smo zapoceli s pripremama jer jedan od bratovih kolega danas krece pa da bude sve spremno

85541ccc.jpg


radili smo ova povisenja , ujutro cemo sve zavrsiti pa cu staviti slike kad bude gotova , tada bi teoretski islo u nju 18 m3, a kako ce se pokazati u praksi vidjecemo.
 
ako je od 2006 tvoj burazer ovako napredovo(po pitanju mehanizacije),samo se nabacuje da je poljoprivreda u hrvatskoj na dobroj koti,.bez obzira svaka cast vlasniku
 
Kod mene 2007 bilo samo 2 jednoredna silokombajna,a od prošle gopdine imaju 2 jaguara jedan sa 4 reda a drugi sa 6 redi i jedno 20ak jednoredni!cijena siliranja je 50 km sa jaguarom po dunumu ili 250e po 1h a sa jednorednim od 35 do 40 km.Vlasnik ovoga jaguara sa 6 redi je ove godine kupio keder sa 4 reda pošto smo mi u brdovitim krajevima pa nemože držati balans redaka jedni idu visoko dok drugi zapinju za zemlju a i kaže da muje teško i motoru
Meni silira riđak 3 do 4 dunuma i bude oko10 do11 prikolica jednoosovinki dšv 3m2mi1,25 sjeme pionir b23 a ove godine zp735 pošto rođak kaže damuje b23 tvrd sjeći
 
skupo je kod vas, ovaj koji je prosle godine bratu silirao racunao je tada 600 kn po jutru sad je to cca 80€, odnosno 140 € po hektaru.

danas kolega silra nekih 10 jutara, probat cu ako bude vremena i mogucnosti napraviti par slika jer cu mijenjati necaka dok one ne napravi posao u stali, a to ce biti odmah prilika da se isproba prikolica i eventualno otklone nedostatci do burazovog siliranja.

evo kako sad izgleda prikolica

f64e3f2b.jpg


1d501aad.jpg


25c64a21.jpg
 
Mi danas isilirali NS Tisu. Na 70 ari bilo 10 prikolica. Po meni trebalo je da bude mnogo vise, sklop je bio odlican ali je sarovka bila visoka nesto malo preko 2 metra. Inace kvalitet silaze jako dobar, ima dosta zrna i lepo se uradila. Za nekih 10 dana pocinjemo sa siliranjem Kermesa
 
@mbranko.....dobro ste odradili prikolicu....svaka cast !
Zanima me silo kombajn,onaj noseni cetvororedni.....nisam ga nikada video u radu.Sta nam mozes reci o njemu ?
Rekao bih ....jako dobra stvar.Inace slike su ti odlicne i ocekujem da okacis i iz ove godine.Isto za mehanizaciju...5+...!!
 
Mi smo juce startovali, prinos silaze je odlican - 2 vrste na 380 metara staje u Zmajevku, hibrid AS 160 sejan na 20 cm.
1zvuc3.jpg

1j90co.jpg

x5npf9.jpg

Dosad je iseceno 1.5 kj, ostalo jos 8.
 
Rus i Zmajevka ovoga puta ne samo da su dobro oprani,vec mi se cini i da su otkuvani,kao ves..!
@Lalo....koliko racunas da ima tona silaze u prikolici..?.....imas jos posla,pa vam zelim srecan rad,,,!!
 
danas drugar poceo da skida usluzno nekom coveku na 600 metara dve pune zmajevke da curi .na 4 reda. ujutru cu znati koji hibrid jos rade pa ga nemogu nazvati a ujutru idem ija pa cu pitati
 
Zato sto mu je klip, da budem iskren, sranje +jako se tesko otkida sa stabljike+ visok je do zla boga tako da ga vetar rusi...
 
ja sam ove godine sejao as 160 silaz i skidao ga u subotu, prinos nije bio ocekivani jer ga je susa bukvalno unistila, klipovi nisu nesto veliki i dosta su tvrdi i zreli iako je stabljika zelena, donji listovi se potpalili i otpali tako da je cela njiva ostala puna suvog lista...
 
Nazad
Vrh