Kukuruzna silaža

Pravo da ti kazem, nisam ni probao 3km/h. Mada nije ni potrebno brze, jer i ovako ovi sto su kuci oce da popadaju od posla.
 
Danas je bio dan za umiranje. Ali smo je zavrsili!
af8328146495852.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ja sam sipao malo soli prosle godine i nije bilo nikakvih problema, bikovi su je jako dobro jeli.

Jel silirao neko onaj AS silažni hibrid, Silaž se zove čini mi se? Valjal to čemu?

Koju snagu bi trebao da ima traktor da bi pogonio dvoredni SK koji se nosi sprijeda? Danas me pitao ovaj lik što će mi silirati (u nedjelju radimo) dal bi njegov Renault mogao, on ima i prednji kardan i hdirauliku (sve originalno). Radi se o Renault 751 traktoru sa 75KS (http://www.konedata.net/Traktorit/renault551.htm). Ja sumnjam da ovaj traktor to može. Ne znam o kakvom se SK radi, nije ga kupio, samo je gledao negdje pa ga zanima. Ja mislim da u mojoj okolini (brdovito) bez 100KS nema priče, posebno jer bi taj traktor vukao i prikolicu.
 

ja sam juče iseko 50 redi oko360-370 metara dužine,imam još dve petotonke da istovarim i nagazim



ovo je ekipa mala ali odabrana
 
Presekli su kamion,troosovinca....4 x 2,4 merta....pa to je tesko kao sami djavo......sta ljudima nece sve da padne na pamet majko mila.!
 
Danas kod komšije pomago pravit silažu, inače se uzajmamo u većim poslovima!Prošle godine ista parcela isto sjeme imao 9 prikolica a ove 5,zrno je prilično dobro dok kukuruzovina pola njive suva a pola tanka za nepovjerovat kad je pogledaš rekao bi da je klip velik a kad rasperušaš on kratak ali je zaliven do kraja.
 
kako izgledaju kukuruzi koje ste posejali postrno za silazu? mislim da je lala sejao..
 
sledeće nedelje radićemo šilažu kod ponosnog vlasnika i tvorca prikolice napraviću i snimak kako kipuje
 
Mi smo juce startovali, prinos silaze je odlican - 2 vrste na 380 metara staje u Zmajevku, hibrid AS 160 sejan na 20 cm.....@Lala iz Banata


Ekstra prinos...ako na dva reda po 380 metara ima puna Zmajevka,pa neka je i 4 tone,po hektaru je zelene mase najmanje 75 tona...svaka cast !!

( 2 x 380=760 metara) ima 4 tone ...... na 14 300 m ( 1 hektar ) ima 75 tona............( 14300 x 4 ) podeljeno na 760
 
Evo i moj brat je danas spremao silazu. Iseko je 7 ovakvih prikolica i kaze da nece vise.


rr8llv.jpg
2vlunhh.jpg
33w2lxv.jpg
2z6i2oy.jpg
25s92kz.jpg
dgtiyx.jpg
 
Nazad
Vrh