Kukuruzna silaža

Pa gospodine @Zoran Kostović,
zar Vi niste čuli za saksije, tu je stvarno teško upotrebiti i jednoredni silažni kombajn!
 
Duhovit neki moderator ovaj @panonstib, parcela/plac je površine 1000 m2 i imamo 2 takva placa zasejana kukuruzom, niko neće da dođe za tako male površine jer sve interesuju parcele po nekoliko KJ.
 
kako iznosis silazu iz okrugle jame,kod mene su to neki radili korpama pa uz merdevine...smrt
imidfn.jpg
k3u811.jpg
14jujdf.jpg
34eopyx.jpg

Post je spojen: [time]1263394528[/time]
_________________________________________________
prva silaza uradjena 1985 ili 6. i to je bilo u poluzatrpanoj rupi za pecenje cigle. posle toga uradjena prva jama za gazenje traktorom 12x4x2m na skarpu normalno. stane nekih oko 16 prikolica dvoosovinki. drugu okruglu sam kopao pre 5 god. dimenzije 4x3m. stane oko 8 ili 9 prikolica i nju pokrivam sa najmanje dva najlona i sipam vode ne bacam nista kad otvorim

Nije poželjno citirati kompletne fotografije jer otežavate pristup članovima sa lošijiom konekcijom. Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
malo danasnjeg siliranja, mada kukurz bas i nije jos u pravoj fazi ali gazdi je zagustilo jer je stara silaza pri kraju

1af33e4e.jpg


52308418.jpg


3fc743d5.jpg


3c1e77ee.jpg


99fb1b82.jpg


7c5e6119.jpg


c4fcec27.jpg


21901ac1.jpg


5e80876c.jpg


ovo sto je ovako niski kukuruz je posljedica suse i kasnije sjetve, sutra cemo jos jednu parcelu a tamo je dosta veci pa ce valjda i ici brze.
 
@mbranko
Jel bilo ovde klipa?::namigivanje Deluje mi tek da je poceo da formira klip, masa je jako zelena i vlazna, vidi se po gumama. Ako ne unesete zemlju bice dobro, tj bice nesto. Vodite racuna o zemlji jer ako unesete buterne bakterije sa ovolikom vlaznoscu kvalitet ce biti jako sporan.
 
@mbranko
Jel bilo ovde klipa?::namigivanje Deluje mi tek da je poceo da formira klip, masa je jako zelena i vlazna, vidi se po gumama. Ako ne unesete zemlju bice dobro, tj bice nesto. Vodite racuna o zemlji jer ako unesete buterne bakterije sa ovolikom vlaznoscu kvalitet ce biti jako sporan.

to ce ici vrlo brzo u upotrebu , a koristen je inokulant za kojeg proizvodjac garantira da je silaza nakon sedam dana dobra za ishranu, zemlja se ne nanosi jedno zbog toga jer je suho a drugo sto su prilazi silosu posljuncani a od parcele pa do dvorista je asfalt. klip je formiran i sad je u najoptimalnijoj fazi za pecenjare


samo je malo preskupa jer za tu cijenu vlasnik (posudjena je) mogao kupiti dvije kakva je ova na petoj slici plus ovakvu

ff39260a.jpg


(a potrebna mu je) i jos bi mu ostalo dovoljno za pocastiti ekipu. cijena joj je 12 500 € plus pdv.
 
video od proslogodisnjeg siliranja , jer ovo danas i jucer su samo "pripreme" da se ekipa uhoda

 
Svaka čast momci na odrađenom poslu a posebno na odabranoj muzici::super::.PS. nisu li vam ovi kukuruzi malko prezreli za siliranje?:cao:
 
mbranko svaka čast,ovo je za sve pohvale,mašine su vam odlične jedino me interesuje ovaj kukuruz sa video snimka da nije malo prezrio dalije i on korišten odmah za ishranu,paje pušten da uzori i daliste pri sabijanju koristili vodu.
 
Svaka čast momci na odrađenom poslu a posebno na odabranoj muzici::super::.PS. nisu li vam ovi kukuruzi malko prezreli za siliranje?:cao:

kao sto vidis video je od prosle godine a kod nas su bili takvi vremenski uvjeti da se nije moglo u polje, evo samo par slika da vidis kako je to izgledalo

b08d8911.jpg


7f6b9c31.jpg


1846e1cc.jpg


4e77d1d2.jpg


abc18b2b.jpg
 
Ovde ste mogli i sa čamcem da radite:haha::haha::haha:OK šalim se malo sad je cela stvar jasnija,uslovi su stvarno bili gadni.
 
pa skoro da je tako , na prvoj slici se vide bale a one nisu odvezene jer su bile do polovice u vodi (tu je neka uvala na parceli)


mbranko svaka čast,ovo je za sve pohvale,mašine su vam odlične jedino me interesuje ovaj kukuruz sa video snimka da nije malo prezrio dalije i on korišten odmah za ishranu,paje pušten da uzori i daliste pri sabijanju koristili vodu.

nije uopce bilo problema s njime radili smo na dva silosa tako da on dosao u nesto tanjem sloju a na drugim parcelama koje su bolje ocijedite je bio taman za siliranje i on je dosao gore (jos uvijek ima te silaze i ne kvari se) nismo nista posebno vlazili

image-13.jpg


image-14.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh