Kukuruz 2022

Znam dobro taj kraj,petljao sam se davno sa jednom iz Sikirice :D
I ja sam bio sa jednom iz Donje Vidovo, ali nikako da prebacim 7t/ha.
Mora da je nešto drugo….
Опрезно са таквим изјавама! Једном приликом ме обрук'о колега на терену. Испало је да је то жена директора фирме којем је требало да продамо гомилу механизације (без обзира што је то било у младим данима а овај се распричао: те у њиви, те под мостом, те на мосту...).
 
Bas velika razlika, koji pionir i dkc su bili?
Pionir 0164
Dekalb 5182
U principu obe njive su 3 puta bezuspesno prskane protiv sirka, a zadnji put i laudisom. Ali nije bilo kapi kise, i sav sirak se povratio, tako da ga je bilo nenormalno u obe njive. Ali bez obzira na to, prosecan klip pionira je bilo smesno staviti pored prosecnog klipa dekalba. Pionir mali, suv, nikakav, dok je dekalb jako zdravo izgledao, i klip neuporedivo veci.
 
Završio pre neki dan. Od 1000kg do 1900kg po kj. Jedino je jedna velika bašta od 3/4 kj dala 4300 kad se preračuna.

Generalno u ataru ista vlaga i prinos bez obzira na hibrid, samo je kvalitet zemlje dao neku razliku.
 
Nije lose za ovu godinu,nema budjavog,jeste sitnije zrno,ali dobar kvalitet
P 0704
vlaga 14
https://postimg.cc/mzcqC2Xp]

[/URL]
20221016-162230.jpg
[/URL]

[/URL]
20221016-164251.jpg
[/URL]

[/URL]
20221016-170346.jpg
[/URL][/url]
 
Poslednja izmena:
Miloica ovaj bi trebao da sebi ugradi jedan veliki retrovizor na svojoj desnoj strani i da gleda u njega, a ne da se ovako okreće. Veruj da je mnogo lakše.
 
Ugradite ove rikverc kamere ,ja sam to ubacio na berac,iako sam jos svega 2 sezone koristio berac,najpametnija stvar ikad sto sam kupio za njega.Od kad tu kameru imam nikad se nije zagusio,ni jedan remen nije pokidan,lanac istegljen,extra stvar.Moja rikverc kamera je na komusaljci,tu mi je bio problem na beracu,a ovamo na hederskom stolu nikad nije gusilo,ne gledam ni blizu nazad kao ovaj covek gore na slici.
 
Nazad
Vrh