Kukuruz 2022

0725 jako visok ,plamencu jako interesantan.
Klipovi kao da je fao 400.
Ali ipak daje dobre prinose.
 
Ja san juče uradio kukuruz na parceli od 2,5 ha bilo je 11 t. Vlaga je 15.3 i sve je bio KWS - Kashmir, Inteligens, Donjuan i Toscano. Obzirom kakva je godina bila ja sam zadovoljan. Kod mene u kraju se kreću prinosi od 500 kg do 2 t/ha. Da smo svi mi živi izdravi a ostalo ćemo lako. Više sreće sledeće godine.
Onda ja da budem prezadovoljan sa 4 t/ha, ZP hibridi. Slabija zemlja ali manja suša nego u Vojvodini. Prošle godine KWS Smaragd izneo 5 t/ha

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
ja juce i danaas gornju zemlju radio prinos oko 7t kakva je godina ja zadovoljan..skiknuo mi lager jedan pa smo morali da prekinemo a islo je extra.. videcemo kad se prebacimo u donjoj zemlji gde su bare kanali blizu ocekujem vise da ce biti

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Приноса нема???

Па написао сам између 3 и 4 т по кј...

Код мене на крају просек нешто мало мање од 3,5 т по кј...

Било је и понека парцела која је дала 5 т/кј, чак је другар имао на једној и 7 т/кј али кад смо упросечили, то је , што је...
 
Па написао сам између 3 и 4 т по кј...

Код мене на крају просек нешто мало мање од 3,5 т по кј...

Било је и понека парцела која је дала 5 т/кј, чак је другар имао на једној и 7 т/кј али кад смо упросечили, то је , што је...

Сад сам устври сконтао штс си нсписао.
Па кад 2 пуне змајевке носе 140 метери, а у нормалним годинама 160, зато сам написао да приноса нема...
Хектолитри су јако лоши
 
Ево, слика лево род 2021десно 2022. Не морам да причам о разлици у тежини.
d2fa2708d272aaa037fab5e23e4857ab.jpg
9889b618e68742bc21b90ddd0ed42f3f.jpg
 
Pozdrav narode, u ovom videu glavni junak će biti Majstor Mika koji će nam pokazati kako izgleda jedna tura transporta kukuruza 2022, od njive do silosa i nazad na njivu. Većina snimka je kadar u prvom licu tako da ćete realnije videti celu akciju. Prevoz će obaviti sa traktorom Belarus 892 rm i sa 2 prikolice Zmaj 8 tona...Uživajte... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Pozdrav narode, u ovom videu glavni junak će biti Majstor Mika koji će nam pokazati kako izgleda jedna tura transporta kukuruza 2022, od njive do silosa i nazad na njivu. Većina snimka je kadar u prvom licu tako da ćete realnije videti celu akciju. Prevoz će obaviti sa traktorom Belarus 892 rm i sa 2 prikolice Zmaj 8 tona...Uživajte... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
Kako to sipaj pa tek onda kao uzima uzorak,to preko veze

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Moje zapažanje što se tiče proizvodnje kukuruza je da ne treba vijati rekord u kišnoj godini već stabilnost u sušnoj godini. Mnogi ogledi kukuruza su ove godine bili posejani ređe nego do sada. Druga stvar je borba sa korovima. U sušnoj godini se zakasnelo prskanje jako odrazi na prinos pošto korovi izvuku vlagu i hranu iz zemlje. Kod rane setve se desi da se prskanje obavlja po nižim temperaturama i hemija ne deluje kako bi trebalo. U svakom slučaju, trebaće nam vremena da se adaptiramo na proizvodnju u sve gorim vremenskim uslovima.
 
bubu
Sto se tice kukuruza,kod nas gore na severu posto nas evo 2 godina kako ne uspevaju kukuruzi,definitvno kasnije sorte ispadaju iz igre zbog oprasivanja...pisao sam u drugoj temi da je kod nas u julu bilo preko 40stepeni,pa su neki rekli da je to samo bio osecaj
 
Nisam ispratio temu jer me do skoro nije bilo na forumu. Kad si sejao kukuruz? Ja ga pre 25. aprila nikad ne sejem a često se desi da to bude maj mesec. U 99% slučajeva sejem fao 600.
 
Nazad
Vrh